Zavřít reklamu

Není to tak dávno co jsme vás informovali o tom, za jak pěkné peníze se dá pořídit nový iPhone SE. Dnes tu máme něco velmi podobného, pouze jsme se přesunuli o váhovou kategorii výše. Poprvé v historii se totiž dostal nový „dospělý“ iPhone pod hranici deseti tisíc korun (pokud nebudeme počítat různé krátkodobé či jednorázové akce). Tento týden se na internetovém srovnávači cen Heureka poprvé objevily první modely za 9 500, resp. 9 999,- na základě zvolené konfigurace integrované paměti.

Nejlevnější je logicky 16GB varianta, která se dá v e-shopech sehnat již za devět a půl tisíce korun. V současné době jsou i nižší nabídky, s největší pravděpodobností se ovšem jedná o velmi pochybné obchody (dle absence jakéhokoliv hodnocení). Po třech letech od vydání tak můžete mít bývalý top model téměř za polovinu pořizovací ceny – iPhone 6 stál na začátku svého prodeje téměř dvacet tisíc korun za nejlevnější verzi. Nejdražší model Plus se následně vyšplhal na 28 tisíc korun.

Deset tisíc za 3 roky starý model ovšem není vůbec špatná cena. Parametry telefonu jsou v současné době stále poměrně slušné. O konec podpory se potenciální majitelé také bát nemusí, minimálně iOS 12 by ještě dostat měli. Pro mnoho uživatelů se tak může jednat o zajímavý vstup do světa Applu, pokud odmítají platit horentní sumy za současné modely. Pokud by vám větší iPhone 6 (a velký 6 Plus) nevyhovoval, stále tu je ještě model SE, který nabízí lepší hardware, menší tělo a zhruba stejnou cenu.

iPhone 6 fb

Zdroj: Heureka.cz, iDNES

Dnes nejčtenější

.