Zavřít reklamu

Podle deníku DigiTimes se za třetí kvartál letošního roku  čínská společnost Huawei stane druhým největším výrobcem telefonů na světě, a to na základě prodejů od července do září. Jeden nejmenovaný zdroj z dodavatelského řetězce v Tchaj-wanu prozradil, že se zvyšují prodeje špičkových smartphonů Huawei (modely P10 a Mate 9) a cenově dostupnějších telefonů značky Honor. Huawei má tak našlápnuto, aby v žebříčku největších výrobců smartphonů předběhl Apple.

Analytická společnost Strategy Analytics tvrdí, že Huawei za poslední čtvrtletí prodal 38,4 milionu telefonů. Zdroj z dodavatelského řetězce se domnívá, že prodeje společnosti porostou a že v tomto čtvrtletí značka prodá více než 40 milionů přístrojů.

Apple oznámil, že v druhém čtvrtletí prodal 41 milionů iPhonů, ale zároveň naznačil, že ve třetím čtvrtletí by mohly prodeje mírně klesnout kvůli tomu, že všichni budou čekat na výroční model iPhone 8. Cupertinské společnosti se doposud ve třetích čtvrtletích dařilo, a tak si v tomto období drží druhé místo už od roku 2011. Pokud by však Huawei byl nyní lepší, bylo by to poprvé za šest let, co by Apple v třetím kvartálu klesl o příčku níž. Zároveň by to bylo poprvé, co by Apple od roku 2011 neobsadil jedno z prvních dvou míst.

Apple by měl představit v průběhu září představit nové iPhony, které by se do prodeje mohly dostat už koncem září, nebo začátkem října. I když spekuluje se i o tom, že se prodej opozdí až na konec roku, ale my pracujeme s přijatelnějším scénářem. Pokud by prodej začal už v září, mohlo by se stát, že Apple by ještě Huawei předběhl, protože třetí kvartál končí až 30. září.

iphone 7

Dnes nejčtenější

.