Zavřít reklamu

ARKit Apple představil společně s iOS 11. Jedná se o developer kit, který vývojářům umožňuje připravovat aplikace a interaktivní prostředí pro augmentovanou realitu, která by se měla v produktech Applu vyskytovat čím dál tím více. Ať už v nových iPhonech nebo v připravovaných AR/VR brýlích. Dnes večer se na YouTube objevilo nové demo, na kterém je znázorněno, jak vypadá takové AR kreslení za pomocí prstů a obyčejného bloku. Výsledek je poměrně efektní, přesvědčit se můžete sami. Video najdete níže.

Pro vytvoření níže vloženého videa, byl využit nástroj s názvem Vision, který je výtvorem vývojáře Osama Abdelkarima Aboulhassana (zdrojový kód a návod zde). Vision obsahuje technologie na sledování pohybu a jeho zaznamenávání. Díky nim je možné kreslit po imaginárním prostředí, které se následně promítne do reality za pomocí obrazovky telefonu. V tomto konkrétním případě posloužila jako virtuální štětec špička prstu.

Dá se předpokládat, že nástrojů jako je Vision, bude do oficiálního spuštění iOS 11 mnoho. Od celé platformy pro augmentovanou realitu si Apple slibuje opravdu hodně a bude velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se bude tento segment rozvíjet. Potenciál v aplikacích je obrovský, pokud jej Apple podpoří solidním softwarovým základem pro vývojáře, můžeme se těšit na mnoho nových a zajímavých věcí…

arkit-ruler-fb

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.