Zavřít reklamu

Patříte mezi ty milovníky Applu, kteří před více než rokem s radostí přivítali uvedení malého iPhonu SE na trh? Pak vás tento článek možná dost zarmoutí. Podle posledních zpráv se totiž Apple v budoucnu pravděpodobně nerozhodne svůj nejmenší iPhone upgradovat tak, aby stačil budoucím standardům.

Výkon, který iPhone SE svým uživatelům s ohledem na jeho malé tělo nabízí, je opravdu skvělý. Není sebemenších pochyb o tom, že takto našlapaný hardware ještě nějakou chvíli sloužit bude. Problém však nastane, až ta chvíle uplyne a vy budete chtít držet krok například s nejnovějším iOS. Ten totiž SE v horizontu příštích několika let zřejmě přestane podporovat a vám nezbyde nic jiného, než kvůli novému iOS upgradovat. Poptávka pro iPhonech SE však není podle většiny analytiků taková, aby Apple přesvědčila svůj nejmenší smartphone v klasickém těle upgradovat.

Není divu, většina jablečných uživatelů přivítala příchod iPhonu 6 s větším displejem s velkými ovacemi. Doba se navíc opět posunula a přesvědčila další uživatele o lepší využitelnosti větších displejů. Ostatně, živým důkazem jsou například modely Plus posledních iPhonů, které se těší tak velké oblibě, že to Apple ani sám nepředpokládal.

Apple se zmenšovat displeje rozhodně nechystá

Naděje, že se analytici pletou, tu samozřejmě neustále je. Zároveň si však musíme uvědomit, jak a kdy iPhone SE vznikl. Máme ho tu totiž od minulého roku s hardwarem z iPhonu 6s a tělem řady 5s. Tyto údaje znamenají jen jediné. Apple se při jeho vývoji dvakrát nepředřel. Samozřejmě, že to není na škodu a svůj účel tento drobek plní znamenitě. Dnes je však situace poněkud odlišná. Apple se snaží svým telefonům vnuknout ty nejlepší displeje a nejlepší technologie. To, že se své produkty rozhodně nechystá zmenšovat, naznačuje i chystaný iPhone 8. Pokud dostane opravdu slibovaný 5,8“ OLED displej, znamená to jediné – cesta, kterou se chce Apple ubírat, je cesta větších displejů. Kdyby tomu bylo naopak, bude přední panel iPhonu 8 o poznání kompaktnější.

 

Apple se však nejspíš myšlenky levnějšího a dostupnějšího iPhonu přidrží i v budoucnosti. Proto by nejspíš nebylo žádným překvapením, kdyby přišel s telefonem podobnému SE. S největší pravděpodobností však bude v těle iPhonu 6 či 7. Prodávat se bude i v tomto těle skvěle. Ruku na srdce, velká část uživatelů po celém světě sáhla k modelu SE i díky jeho velmi příznivé ceně. Kdyby přišel už tehdy s 4,7“ displejem za stejnou cenu, zákaznici by si ho koupili stejně. Prozatím se však nemusíte rozhodně strachovat. Apple spustil před časem výrobu svých iPhonů SE v Indii, kde se právě jimi chystá ovládnout tamní trh. Brzké ukončení jakékoliv podpory tohoto telefony by tak bylo od Applu krajně nelogické. Další dva až tři roky můžete tak žít bez sebemenších obav.

iPhone SE-fb

Zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.