Zavřít reklamu

O tom, že je novinka ARKit představená na červnové WWDC opravdu skvělou vymožeností nového iOS 11, jsme napsali už opravdu spoustu článků. Ve všech jsme zmiňovali i to, že může v budoucnosti ARKit hrát důležitou roli v každodenním životě. Apple totiž počítá s jeho využitím prakticky všude. Potkat bychom se s ním měli v obchodech, na různých výletech či místech, nebo dokonce jakou součást objednávky nábytku, který si díky zobrazení v ARKitu doma mnohem lépe představíme.

První vlaštovky pro ARKit vypouští už i vývojáři. Zatím to však byly samé zábavičky na vyplnění dlouhé chvíle. Nyní se ale na YouTube objevilo dvou vývojářů, které ukazuje i praktické využití jablečné rozšířené reality. Ostatně, podívejte se na to sami.

Měření nikdy nebylo lehčí 

Jak jste si mohli všimnout ve videu, ovládání není žádná věda a svůj účel to splní výborně. Jediné, co je potřeba, je mít alespoň trochu klidné a nerozklepané ruce. Ovšem i s těmi by se to zřejmě za delší dobu podařilo zvládnout.

AR Measure vám umožní klepnout na libovolné dva body a vzdálenost mezi nimi změřit.  Z vašeho telefonu se tak rázem stane nejlepší metr, který jste kdy měli v ruce. Změříte s ním totiž prakticky cokoliv bez sebemenší námahy. To vše navíc na milimetr přesně.

 

Uznávám, že to nemusí být zrovna ta nejoslnivější funkce ARKitu, kterou jste doposud viděli, nicméně je rozhodně jednou z nejužitečnějších. Navíc pro nás může být jasným důkazem, že je ARKit využitelný opravdu pro širokou škálu věcí a jeho stvoření tak nebylo zbytečné.

arkit-ruler-fb

 

Dnes nejčtenější

.