Zavřít reklamu

Na začátku května jsme vás informovali o tom, že se stal Apple největším dodavatelem chytrých hodinek v prvním čtvrtletí tohoto roku. Za svými zády nechal třeba velmi oblíbené značky Fitbit či Xiaomi. Stojí za tím hlavně prudké zvýšení prodejů, které Apple meziročně zvýšil 2,2 na 3,5 milionů kusů. Apple však nemusí jásat jen ze zvýšených prodejů, ale i z celkového zastoupení na trhu. Jejich hodinky totiž podle nejnovějších údajů využívá více než polovina uživatelů smartwatch.

Podle statistik, které získal od svých zdrojů web Korea Herald, používá Apple Watch skoro až neuvěřítelných 53% všech uživatelů smartwatch. Druhé místo pak náleží velkému konkurentovi Apple, společnosti Samsung. Ta zažila solidní úspěch se svými hodinkami Samsung Gear S3. Mimo jiné i díky jejich prodejům tak rázem vzrostl celosvětový podíl na trhu na 12,8%. Proti Apple je to však stále kapka v moři. Bronzovou příčku pak bere společnost Fitbit, která je známá především z oblasti sportu díky svým fitness náramkům. Jejich podíl pak analytici vyčíslili na 12,2%.

Pravděpodobně se dočkáme změn v pořadí

Celá tabulka se může v následujících měsících ještě dost zamíchat. Vcelku silnou společností v této oblasti se zdá být i čínská Xiaomi, která může do medailových pozic také s trochou štěstí proniknout. Zajímavější ovšem bude „boj“ o vrchol tabulky. Může se zdát, že má Apple opravdu neotřesitelnou pozici. Ano, tomu tak opravdu je. Na druhou stranu je to právě jeho konkurent Samsung, koho jeho nové chytré hodinky Gear S3 katapultovali přes ostatní společnosti právě pod Apple. Samsung Gear S3 se totiž těší velké oblibě hlavně kvůli skvělé výdrži baterie. Ta se pohybuje kolem tří dnů, což z nich dělá opravdu velice zajímavého společníka například na cesty, kde není možnost nabíjet denně. Velmi oblíbená je i platební metoda Samsung Pay, kterou hodinky též podporují bez sebemenších problémů. Podle posledních zpráv by měla tato novinka přijít už tento rok i k nám do Česka.

Všechna tyto čísla je však potřeba brát trochu s nadhledem. Trh se smartwatch je poměrně mladý a prodejní čísla jsou též v porovnání například s telefony opravdu titěrná. Některé hlasy navíc říkají, že i přes mládí začíná tento trh pomalu stagnovat, takže je možné, že příchod jakékoliv nové technologie, která koncové uživatele nadchne, pořadím v žebříčku zamíchá znamenitě. Otázkou však je, zda bude tím inovátorem právě Apple, který by tak svůj náskok zase výrazně zvýšil, či nějaká jiná společnost, která by mu kus jeho úspěchu ukrojila. Pokud by měl s touto inovací přijít například Samsung, který potenciál na boj s Applem v tomto odvětví mít může, bylo by jistě zajímavé právě jejich konkurenční závod sledovat. Třeba by se pak Apple vytasil s něčím, co by nám všem vyrazilo dech na hodně dlouhou dobu. Nechme se tedy překvapit a počkejme si na další čísla, která se objeví v dalších měsících tohoto roku.

Apple Watch AirPods FB

Dnes nejčtenější

.