Zavřít reklamu

Jestli něco skutečně na našich jablečných telefonech milujeme, je to funkce Touch ID. Věc, kterou představil Apple jako první u iPhone 5S si našla okamžitě u jablečných telefonů nepostradatelné místo a stala se součástí mnoha funkcí. Odemykáme s ní telefon, nakupujeme v App Store či potvrzujeme různé bankovní procesy. Apple si je samozřejmě této silné stránky vědom a snaží se tuto technologii posunout každým rokem o kousek dál. Podle analytiků společnosti Cowen and Company však tento rok u iPhone 8 nad Touch ID hodně hloubají. Dokonce prý není zřejmě ani jasné, jakým způsobem Touch ID do telefonu zakomponují.

Jubilejní iPhone, který bude tento rok vydaný u příležitosti desátého výročí představení prvního jablečného telefonu, by měl být doslova prošpikován nejmodernějšími technologiemi. Inženýři Applu nechtějí samozřejmě zaspat ani s Touch ID a tuto technologii do iPhonu vměstnat co nejpropracovaněji. Nejlepším způsobem by tak zřejmě byla integrace do OLED displeje přes celý předek. Analytici však právě v tomhle vidí kámen úrazu. I přes oznámení různých zdrojů z minulých týdnů, které zdařilou implementaci Touch ID do displeje potvrzují, jsou analytici kolem Timothyho Arcuriho skeptičtí. Dokonce se nechali slyšet, že pokud by Apple na vhodnou variantu nepřišel, v úvahu by připadalo i úplné odstranění.

 

Pro jakou variantu se Apple nakonec rozhodne?

Podle analytiků testuje Apple více možnosti, ze kterých vzejde pravděpodobně vítěz. V úvahu tak přichází zúžení skla na místě Touch ID, úplné provrtání skla nebo zcela přepracované infračervené snímání otisku prstů. V minulosti se však hovořilo i o Touch ID na Power Buttonu nebo dokonce na zádech telefonu. Pokud se vám to zdá úsměvné, tak vězte, že Apple opravdu každý rok vymýšlí mnoho variant řešení různých technologií a jednu z nich pak vybere. Proto si myslím, že není na škodu mít povědomí o všech a ve finále nebýt ničím zaskočen. Kdo ví, třeba právě analytici z Cowen and Company zjistily ty správné informace.

I když si stále nejsme jisti řešením pro Touch ID, jednu věc říci z jistotou můžeme. Pokud Apple opravdu ještě v tomto ohledu tápe, prodej prémiových iPhonů se opozdí. V kalendáři totiž za chvíli otočíme list na červenec a to značí jediné – Applu se čas ukrutně krátí. Ze zářijového představení se tak rázem může stát představení s padajícími listy na pozadí, tedy listopadové.

 

Nechám jen na vás, jak si nové informace od světových analytiků přeberete a zda je přijmete za své. Jak ale říkám, kdo je připraven, není zaskočen a v případě znalosti mnoha variant Touch ID to platí dvojnásobně.

iPhone 8 Touch ID FB

Zdroj: appleinsider

Dnes nejčtenější

.