Zavřít reklamu

Generální ředitel Applu, Tim Cook, se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg rozpovídal o záměrech společnosti na automobilovém trhu. Reagoval tak na celou řadu informací, které se v posledních měsících z kuloárů vyrojily.

„Zaměřujeme se zatím na autonomní systémy,“ řekl v úvodu rozhovoru Cook. „Myslíme si, že je to jedna z nejdůležitějších technologií. Je to samotné jádro celé technologie.“

Dále se Cook rozpovídal o umělé inteligenci, která hraje v samořídících autech prim. Podle něj je vyvinutí dokonalé inteligence pro budoucí automobil životně důležité. „Umělá inteligence tohoto typu je pravděpodobně jeden z nejtěžších projektů, na kterém jsme za celou historii Applu pracovali.“

Podle dostupných informací se projekt samořiditelného auta společnosti Apple za dobu jeho vývinu značně změnil. S vývinem začala jablečná společnost už v roce 2014. Spuštění projektu se neslo ve velmi ambiciozním duchu. Aby taky ne, díky němu získalo práci na 1000 prvotřídních inženýrů, kteří měli auto snů vyšperkovat k dokonalosti.

Postupem času však jablečná společnost změnila strategii a projekt se začal ubírat trochu jiným směrem. Tento nový začátek však odnesly i desítky zaměstnanců, kteří byli kvůli „restartu“ projektu propuštěni.

Zcela nový pohonný systém?

V další části rozhovoru se Cook rozpovídal o opravdu zajímavé věci. Naznačil totiž, že by budoucí jablečné auto poháněl zcela nový druh pohonu. Podle Cookových slov se právě v tomto směru společnost velmi posunula. Dokonce přichází v úvahu i varianta, že již Apple svůj pohon testuje. V dubnu tohoto roku totiž získal povolení pro testování vozidel s vlastním pohonem na veřejných komunikacích. Samostatný samořídící software pak měl být v roce 2015 podle dostupných informací testovaný na vozidlech Lexus RX450h. Tento fakt potvrzuje celá řada svědků, která tyto vozy viděla na silnici obalené řadou senzorů a kamer.

Podle všeho to tedy vypadá, že se Apple skutečně rozhodl vrátit k před lety testovaným technologiím a na vývoji vlastního auta opět pracovat. Těžko však říci, zda se Apple vrhne rovnou do výroby samostatné, či svou technologii vnukne některému z partnerů v automobilovém průmyslu.

„Uvidíme, jestli tím krokem vykročíme a jak nám to potrvá. O plánovaných výrobcích však opravdu nikdy dopředu nemluvíme,“ uzavřel.

Apple Car Titan concept FB
apple-icar-steve-jobs

 

Dnes nejčtenější

.