Zavřít reklamu

Nový iOS 11 toho na podzim přinese opravdu hodně. Další věcí je například vylepšení způsobu snímání, úpravy a pohlížení fotografií na nejnovějších jablečných produktech. Třeba fotografie v režimu Portrét, kterou si vyfotíte na iPhone 7 Plus, dostanou další výrazné vylepšení a úroveň dokonalosti posunou zase o kousíček dál. Podzim dále přinese nové způsoby manipulace s Live Photos, možnost vytvoření fotografie přímo z videa nebo zmenšení velikosti fotek a videí, což však nebude na úkor jejich kvality.

Nový formát fotek a videí

Asi nejzásadnější věci u fotek je to, že Apple přijímá nové fotografické a video formáty. Od podzimu se tak budeme setkávat s označením HEVC u videí a HEIF u fotek. Jablečná společnost si od přechodu slibuje velké snížení náročnosti na paměť. Vámi pořízené snímky by měly podle jejich slov zabírat až o 50% méně místa ve vašem zařízení a to už je opravdu zdát. Jedinou kaňkou však je, že si tuto možnost užijeme jen na novějších iPhonech. Zřejmě tedy od 7. řady výše.

Režim Portrét dostane vylepšení

Pokud fotíte portrétovky na iPhone 7 Plus, budete z jeho vylepšení nadšeni. Režim Portrét bude podporovat lepší optickou stabilizaci obrazu a HDR (velký dynamický rozsah fotografie) pro co nejlepší výkon při slabém osvětlení. Všechny iPhony a iPady pak dostanou nové filtry.

Nové funkce Live Photos

Při práci s Live Photos na iPhonech 6s a novějších dostanete celou škálu nových možností úprav. Půjdou též nově oříznout podobně jako videa. Přibyla možnost Smyčky. Ta zajistí neustále pakování fotografie, takže dostanete vlastně něco jako GIF. Dále tu narazíte na funkci Bounce, která je podobná Boomerangu z Instagramu. Zajišťuje přehrávání dopředu a zpět. Poslední vychytávkou je Dlouhá expozice, která by měla zkombinovat video živé fotografie do jednoho obrázku, čímž by uživatelé docílili hezkého efektu rozostření.

V aplikaci Fotogalerie je nyní dynamická podpora pro prohlížení videí Vzpomínek v režimu na výšku nebo na šířku a díky vylepšení strojového učení se automaticky generuje více druhů videí z více fotografií. Vznikají též nové kategorie, které zahrnují domácí mazlíčky, děti, outdoorové aktivity, společenské akce, svatby, narozeniny a sportovní událost.

Synchronizace alba Lidé do všech zařízení

Velmi příjemná novinka je též novinka alba Lidé, které používá rozpoznání obličeje k rozpoznání lidí na fotkách. Album bude od podzimu synchronizováno mezi všechna vaše přihlášená zařízení, takže ubude otravné nastavování na každém zvlášť.

iOS 11 FB 2

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.