Zavřít reklamu

Kdybychom měli vyzdvihnout věc, která uchvátila snad všechny uživatele Applu po představení iOS 11, byla by to funkce ARKit pro rozšířenou realitu. Jablečná společnost totiž představila něco, co pravděpodobně předčilo očekávání všech a zpřístupnilo tuto věc široké veřejnosti. Funkce, která by měla být odladěna do posledního detailu, měla by nabízet opravdu skvělé prožitky a měla být využitelná například i pro obchody a podobné instituce, má však jednu kaňku. Spustíte ji jen na novějších iPhonech a iPadech.

Při prezentování ARKitu na WWDC Apple uvedl, že bude funkce brzy dostupná na milionech iPhonů a iPadů. Ihned se však začala nabízet otázka, na jakých zařízeních to vlastně bez problému pofičí. Craig Federighi sice odpověď ještě nepřinesl, ta se ale objevila záhy na webu Applu. Ten jasně říká, že ARKit pojede jen na čipech Apple A9 a Apple A10. To znamená, že rozšířenou realitu si užijete jen na zařízeních představených v roce 2015 a později. Pokud tedy vlastníte zařízení staršího data a chcete si rozšířenou realitu též naplno užívat, nezbyde vám nic jiného, než upgradovat přístroj.

„ARKit běží na čipech Apple A9 a A10. Tyto čipy poskytují průlomový výkon, který umožňuje rychlé pochopení scény a umožňuje vytvářet podrobný a přesvědčivý virtuální obsah v realném prostředí,“ vysvětluje Apple na svých stránkách.

Čas na upgrade?

Jestli tedy používáte iPhone 6, iPhone 5s či starší, iPad Air nebo i nejnovější iPod Touch, máte smůlu. Jakmile na podzim upgradujete vaše zařízení na iOS 11, novou funkci neobdržíte. Za to na iPhone 6s, iPhone 7 a nových iPadech Pro si realitu vychutnáte bez problémů.

Zajímavé také je, že na svých stránkách neuvádí Apple podporu čipu A11. Ten by měl být srdcem nových iPhonů, jeho existence však ještě není potvrzena. Každopádně můžeme s jistotu říci, že bude též ARKit podporovat. Aby taky ne, i když ještě není potvrzen, už nyní bývá označován za nejlepší mobilní čip na světě.

A co vy? Přesvědčil vás Apple o úžasném využití ARKitu natolik, že kvůli němu vyměníte svůj stávající starý iPhone za nového miláčka, nebo patříte do skupiny zklamaných lidí, kteří AKRit zřejmě nevyužijí a telefon kvůli němu měnit nebudou? Podělte se s námi o své názory v diskuzi pod článkem.

iPhone-X-iOS-11 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější