Zavřít reklamu

Beta programy operačních systémů od společnosti Apple pro testery z řad veřejnosti si získávají čím dál větší oblibu. K uživateli se „nedokonalá“ verze daného operačního systému dostane se značným předstihem a on si ji tak může vyzkoušet ještě předtím, než Apple pustí do světa oficiální verzi. Nově budou mít beta testeři k dispozici i verzi operačního systému pro Apple TV tvOS 11.

Apple po letošní WWDC oznámil na webové stránce beta softwarového programu, že se v blízké budoucnosti dočkáme nových betaverzí pro testery z řad veřejnosti. Půjde o operační systémy iOS 11, macOS Hight Sierra a tvOS 11.

Beta verze operačních systémů macOS a iOS pro veřejné testování nabízí společnost Apple již několik let. Uživatelé, kteří nepocházejí z řad vývojářů, tuto možnost vyzkoušet si nový operační systém před jeho oficiálním vydáním vítali. K betaverzím operačních systémů pro mobilní zařízení a počítače nyní nově přibyla možnost vyzkoušet si tvOS – operační systém pro Apple TV.

Pro stažení betaverze tvOS 11 musí uživatel připojit Apple TV prostřednictvím USB-C kabelu k počítači s iTunes. Prostřednictvím iTunes se do Apple TV nahraje příslušný software, následující aktualizace již bude možné stahovat bez nutnosti připojení kabelem. Právě o něco složitější instalace je pravděpodobně jedním z důvodů, proč dosud nebylo možné stahovat veřejnou betaverzi tvOS.

Zatím není jasné, kdy přesně půjde betaverze tvOS do světa. V průběhu pondělní keynote však zaznělo, že betaverzí iOS a macOS se uživatelé dočkají ještě v průběhu černa – dá se tedy předpokládat, že tou dobou bude ke stažení i betaverze tvOS. Ohledně funkcí v nové verzi operačního systému pro Apple TV zatím panují určité nejasnosti. Jisté však je, že se uživatelé mohou těšit na novou aplikaci Amazon Prime.

tvOS beta fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější