Apple nově umožní beta testerům vyzkoušet i tvOS 11

Beta programy operačních systémů od společnosti Apple pro testery z řad veřejnosti si získávají čím dál větší oblibu. K uživateli se „nedokonalá“ verze daného operačního systému dostane se značným předstihem a on si ji tak může vyzkoušet ještě předtím, než Apple pustí do světa oficiální verzi. Nově budou mít beta testeři k dispozici i verzi operačního systému pro Apple TV tvOS 11.

Apple po letošní WWDC oznámil na webové stránce beta softwarového programu, že se v blízké budoucnosti dočkáme nových betaverzí pro testery z řad veřejnosti. Půjde o operační systémy iOS 11, macOS Hight Sierra a tvOS 11.

Beta verze operačních systémů macOS a iOS pro veřejné testování nabízí společnost Apple již několik let. Uživatelé, kteří nepocházejí z řad vývojářů, tuto možnost vyzkoušet si nový operační systém před jeho oficiálním vydáním vítali. K betaverzím operačních systémů pro mobilní zařízení a počítače nyní nově přibyla možnost vyzkoušet si tvOS – operační systém pro Apple TV.

Pro stažení betaverze tvOS 11 musí uživatel připojit Apple TV prostřednictvím USB-C kabelu k počítači s iTunes. Prostřednictvím iTunes se do Apple TV nahraje příslušný software, následující aktualizace již bude možné stahovat bez nutnosti připojení kabelem. Právě o něco složitější instalace je pravděpodobně jedním z důvodů, proč dosud nebylo možné stahovat veřejnou betaverzi tvOS.

Zatím není jasné, kdy přesně půjde betaverze tvOS do světa. V průběhu pondělní keynote však zaznělo, že betaverzí iOS a macOS se uživatelé dočkají ještě v průběhu černa – dá se tedy předpokládat, že tou dobou bude ke stažení i betaverze tvOS. Ohledně funkcí v nové verzi operačního systému pro Apple TV zatím panují určité nejasnosti. Jisté však je, že se uživatelé mohou těšit na novou aplikaci Amazon Prime.

tvOS beta fb

Leitz
Vstoupit do diskuze (3)

Diskuze

  Kedze ohlasili podporu HEVC x265 pre nahravanie v iPhone 7 tak ako si s tym poradi Apple TV. Doteraz ak som v infuse pustil film v tomto kodeku tak to nestihalo. Otazka je ci Apple TV ma podporu tohto formatu alebo pride nova Apple TV.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz