Zavřít reklamu

Dlouho se spekulovalo o tom, zda Apple na konferenci WWDC 2017 skutečně představí i hardwarové novinky. Jakmile jsme nahlédli do útrob systému macOS, který dostal označení macOS 10.13 High Sierra, se na plátně objevily aktualizované modely iMaců o rychlejší procesory, vyšší paměť a lepší grafiku.

Apple se ve své prezentaci výkonu nových iMaců zaměřil zejména na virtuální realitu, kterou dokážou stroje s o 80 % výkonnější grafickou kartou, než jakou disponovali jejich předchůdci, rozjet bez sebemenších problémů. Přímo před takzvaným green screenem jsme měli možnost vidět vývojářku, která si zahrála interaktivní hru Star Wars ve virtuální realitě pomocí nových iMaců a samozřejmě také řešení od HTC. Počítač vše zvládal bez sebemenších problémů a upřímně jsme ještě nikdy neměli možnost vidět virtuální realitu v tak skvělé grafice jako dnes. Došlo k navýšení až 3x většího grafického výkonu a vylepšení se dočkal i samotný displej.

Nový iMac disponuje nejlepším displejem, který kdy Apple vyrobil. Je poháněn novou sedmou generací procesorů Intel Core s označením Kaby Lake, které nabízí rychlejší frekvence, a to jak v základním módu, tak i v turbo módu. V základní konfiguraci všech 27“ iMaců najdeme fushion disky s SSD, jež jsou o 50 % rychlejší než současné generace. Tyto disky jsou dostupné do velikosti až 2 TB. O grafický výkon se postarají grafické čipy Radeon Pro 555 a Radeon Pro 550 s až 4GB grafickou pamětí.

iMac 21,5“ bude stát 1 099 dolarů, iMac Retina 4K 21,5“ vás vyjde ne na 1 499 dolarů, ale nově na 1 299 dolarů, a iMac Retina 5K 27“ bude stát 1 799 dolarů. Je to poprvé, co je iMac Retina 4K 21,5“ zlevněn na takovou částku. A k dispozici jsou všechny tři modely ode dneška.

Apple nás nechal nahlédnout i do budoucnosti. Pracuje na nejúžasnějším Macu, který kdy Apple udělal. Podle slov cupertinské společnosti se bude jednat o nejsilnější a nejvýkonnější Mac, který kdy spatřil světlo světa. iMac Pro Bude vybaven 5K displejem, až 18 jádry, 10GB Ethernetem, 32GB ECC pamětí a Radeon Vega grafikou. Zvládne až 44 milionů pixelů. Dostane se na trh v prosinci, a to za 4 999 dolarů.

iMac Pro

 

Dnes nejčtenější

.