Zavřít reklamu

Do začátku letošní WWDC zbývá už jen pár hodin a ačkoli přibližně víme, co si pro nás Apple na dnešní večer přichystal, tak samozřejmě kompletní seznam všech novinek ještě neznáme. Nyní se ale náš pomyslný list vyzrazených novinek rozšířil o další položku, protože v App Store se objevila nová aplikace s názvem Files, kterou Applu pravděpodobně nedopatřením vyklouzla na veřejnost.

Můžeme se jen dohadovat, zda šlo o záměr či skutečně o omyl, ale jako první si aplikace Files všiml Steven Troughton-Smith, který o ní informoval na svém Twitter profilu. Bohužel o aplikací žádné podrobnosti prozatím neznáme, protože v jejím popisu stálo pouze „Files App for iOS“ a ani ikona neprozradila o nic víc. Víme jen, že Files bude dostupná pro iPhone a iPad a bude podporovat pouze 64-bitová zařízení, ostatně jako celý iOS 11, čímž skončí podpora iPhonu 5, 5C a iPadu 4.

Samotný název a skromný popis aplikace ale napovídají, že by se Apple mohl konečně odhodlat a poslat do světa jakéhosi správce souborů, kterého známe z Androidu. Samozřejmě ale v podání Applu bude správce fungovat jinak a pravděpodobně i značně omezeně, protože iOS pracuje se soubory odlišně než Android. Jisté ovšem je, že aplikace Files bude součástí iOS 11 a její výskyt v App Store nám jen naznačuje, že si ji uživatelé budou moct odstranit.

Troughton-Smith krátce po svém prvním tweetu informoval ještě o tom, že se v App Store objevila i aplikace Activity, což nám opět naznačuje, že ji bude možné ze systému odstranit. Apple totiž do App Store umisťuje systémové aplikace proto, aby si je mohli uživatelé v budoucnu opět nainstalovat. Bohužel ale Apple už obě aplikace (Files i Activity) z App Store odstranil, a tak si na jejich znovuobjevení budeme muset počkat až na večer.

Files App Store
Files App Store FB

 

Dnes nejčtenější

.