Zavřít reklamu

Nový iOS 11 už klepe na dveře. Ačkoliv by měl podle všech dostupných informací spatřit světlo světa už 5. června na jablečné WWDC, setkáte se s ním se štěstím už nyní. Toto zjištění přinesl web iDropNews, který na něj však přišel zcela náhodou.

iDropNews v roli Sherlocka Holmese

Při používání služby Google Analytics, která pomáhá majitelům webových stránek zjistit informace o chování uživatelů na jejich webech, si tým idropnews všiml zajímavého údaje. Ve statistikách totiž lze vyčíst i prohlížení na různých operačních systémech a světe div se, figuroval mezi nimi i iOS 11. Podle míry čtenosti na jednotlivých OS si uživatelé se systémem iOS 11 přečetli více než padesát článků o iPhonech a iPadech.

Po podrobnějším pátrání se zjistilo, že stránky čtené uživateli na iOS 11 obsahovaly de facto jen informace o chystaných iPhonech 8, nových iPadech Pro a samozřejmě iOS 11. Proč by ale lidé fungující na iOS 11 četli konspirace a nepodložené dohady zrovna o jejich systému? Chtěli se snad jen bavit nevědomostí veřejnosti?

Odpověď na tuto otázku nám alespoň z části poskytla funkce City ID, která je též k dispozici v Google Analytics. Z nového zjištění se pak alespoň částečně dalo posoudit, zda jde o nějaké oficiální testery, nějakou chybu nebo dokonce únik Applu.

Vyhledávání místa návštěvy však velmi brzo potvrdilo první možnost. Všechny návštěvy totiž proběhly buď v Sunnyvale v Kalifornii, nebo v Cupertinu v Kalifornii. Obě tyto města jsou toti sídly Applu. Tím pádem můžeme vcelku s jistotou potvrdit, že návštěvy na webu iDropNews byly opravdu provedeny zaměstnanci Applu. Ti tento web navštívili celkem na třech zařízení – iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPad Mini.

Návštěva i na Letem světem Applem

Když jsme se tyto informace dozvěděli my, okamžitě jsme nahlédli do svých statistik a světe div se, jednoho takového návštěvníka jsme také objevili! První návštěva na iOS 11 na náš web dorazila v neděli 21. května. Samozřejmě nás to moc těší, takovéto návštěvy z Ameriky se nevídají každý den.

ios11-lsa
iOS 11 FB

Dnes nejčtenější

.