Zavřít reklamu

Apple Watch jsou výtečným sportovním zařízením. Měří nám spálené kalorie každým dnem, popohání nás k zvyšování tělesné aktivity. Jednoduše nás nutí žít zdravěji. Přímo na zápěstí ruky nám dokáží zobrazit obrovskou spoustu užitečných informací od příchozích zpráv po přehled počasí. K tomu také slouží jako elegantní módní doplněk, jako platební příslušenství a mnoho více. V jistých případech však dokážou pomoci na místech, na kterých bychom to zprvu nečekali. V tomto článku půjde o malou školní pomůcku. Ano, v některých školách zobrazují například aktuální rozvrh hodin, náš dnešní záměr však bude malinko drzejší. Pokusíme se vytvořit pokud možno co nejlepší tahák k testu.

Nikdo samozřejmě nechce, aby jste ve škole podváděli. Může se však vyskytnou případ, kdy bude malinká výpomoc ze strany Apple Watch výhodná. Dokonalým příkladem takové situace je Apple Special Keynote – WWDC 2017, který můžete sledovat v pondělí 5.6. od 19:00. Zcela jistě budete plně zabráni do živého přenosu konference a zapomenete tak na všechny školní přípravy, včetně testu naplánovaného na následující den.

Jak vytvořit samotný tahák

Fotka z učebnice…

Pokud potřebujete rychle vytvořit tahák pomocí vyfocení sešitu nebo učebnice, je jednoznačně nejlepší nahrát fotku do galerie hodinek. Pro takovou možnost musíte mít ve svém iPhonu nastavené album, které se s Apple Watch synchronizuje. Album vyberete v aplikaci Watch pro iOS, půjdete do podsložky Fotografie > Synchronizované album a sami vyberete. Nyní stačí na iPhonu potřebnou fotku do alba nahrát a po pár vteřinách se zobrazí i na hodinkách.

A proč mít fotografii pouze v galerii a nevytvořit z ní i ciferník? Jedná-li se o fotku například zmíněné učebnice, budete potřebovat malá písmena na fotce přiblížit – pomocí digitální korunky, což v ciferníku nelze.

Pokud se bude blížit učitel, jednoduše hodinky „zaklapněte“, jinak řečeno překryjte dlaní. Fotogalerie hodinek se sama zavře a ukáže se klasický ciferník a nikdo nic nepozná.

Pár nezapamatovatelných termínů…

Pokud testované látce rozumíte ale nepamatujete si například některé termíny nebo konkrétní informace, doporučuji vytvořit ciferník podle následujícího postupu. Použijete aplikaci pro iOS, pomocí které zmíněné výrazy zapíšete bílým textem na černé pozadí a následně uložíte jako obrázek do galerie iPhonu. Uložený obrázek opět nahrajete do hodinek. V hodinkách na něj přitlačíte a vytvoříte ciferník.

Mnou doporučená aplikace, která dokáže zmíněné požadavky zpracovat se nazývá Phonto. Je totiž bezplatná a jednoduchá na použití. Podobných aplikací naleznete v iOS App Store samozřejmě i více. V galerii níže naleznete obrázkový návod pro lepší pochopení krok po kroku.

A proč naopak v tomto případě vytváříme ciferník? Zkrátka při malém množství termínů napsaných na tahák je jeho použití při testu jednodušší působí více nenápadně.

Na závěr můžu doporučit vytvoření navíc ještě jednoho modulárního ciferníku umístěného hned vedle ciferníku s tahákem. Velice se totiž podobá vytvořenému taháku a v přítomnosti učitele mezi nimi můžete nenápadně přejíždět a vyhnout se tak trestu.

apple-watch-school-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější