Zavřít reklamu

Facebook bude muset zaplatit tučnou pokutu ve výši 122 milionů dolarů. Pokutu Facebooku uložila Evropská Komise za to, že se Facebook dopustil údajného zatajení informací, týkajících se akvizice společnosti WhatsApp, kterou koupil v roce 2014. Zástupci největší sociální sítě prý předložili neúplné a nesprávné informace o tom, že nebude možné propojit účty uživatelů WhatsApp s uživatelskými účty na Facebooku a sdílet mezi nimi některá uživatelská data. Jak se ovšem ukázalo, toto tvrzení není zcela pravdivé, neboť je od roku 2016 spojení mezi oběma účty možné.

WhatsApp v roce 2016 oznámili, že začnou sdílet některá uživatelská data s Facebookem. Zejména se jednalo o telefonní čísla. Tímto krokem ovšem porušily dohody, které měly s Evropskou unií, potažmo s Komisí. Podle informací z Komise Facebook moc dobře věděl, že k tomuto kroku jedou dojde. Společnost prý oklamala úředníky, kteří zajišťují spojování velkých podniků.

Rozhodnutí nijak neovlivní nákup, který se udál tři roky zpět. Stejně tak jako se nijak neprojeví na bezpečnostní politice společností. Tiskové vyjádření Facebooku tvrdí, že společnost k obchodu a informacím přistupovala v dobré víře a žádné cílené zamlčení informací neplánovala. Vzhledem k tomu, že nařízení o pokutě na celém případu nic neřeší, společnost jej bere za uzavřený. Co je pro ně pokuta 122 milionů dolarů, v porovnání s 22 miliardami, které za WhatsApp zaplatili..

facebook-fb-3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější