Zavřít reklamu

Společnost Apple pokračuje v úsilí o zajištění co největší bezpečnosti pro své zákazníky. Nově tak od 15. června zavádí zadávání specifických hesel do aplikací třetích stran, do kterých se uživatelé přihlašují pomocí svých údajů od iCloudu. Apple si od tohoto kroku slibuje prakticky nulovou možnost proniknutí na cizí účet skrze aplikaci třetí strany.

Silnou stránkou této novinky je především přihlašování pomocí specifických bezpečnostních kódů, které budou aplikace generovat pouze pro jeden přístroj. Uživatelé díky novince prakticky přestanou používat hesla od svých účtů v aplikacích třetích stran, což by mělo výrazně zlepšit soukromí a ochranu uživatelů. Do aplikací se totiž přihlásí jednoduše vygenerováním jejího hesla na webu a následným přihlášením v aplikaci, do kterého místo svého hesla uživatel vyplní ono vygenerované specifické heslo. V praxi se s novinkou setkáte třeba u Outlooku či Thunderbirdu.

Pokud už nyní používáte aplikace třetích stran, do kterých jste přihlášení pomocí svých jablečných údajů, budete si muset počítaje 15. červnem lehce pozměnit nastavení. Stačí však pouze povolit dvoufázové ověřování a pomocí vygenerovaného hesla pro určitou aplikaci, které si vytvoříte přihlášením na stránky Applu, spárovat opět přístroj s aplikací. Bude tak zajištěno, že jedinou osobou, která má přístup k vašemu Apple účtu, budete vy a to i v případě, že vaše heslo bude znát někdo jiný.

Jak vytvořit hesla pro konkrétní aplikaci

  1. Jednoduše se prohlásíte na stránky Applu prostřednictvím svého Apple ID
  2. Najedete si do Zabezpečení – Hesla pro konkrétní aplikace – Vygenerovat heslo
  3. Další kroky vám už poradí samotný web, proto je nejlehčí postupovat podle konkrétních pokynů na monitoru
  4. Vygenerované heslo si opíšete nebo zkopírujete, následně ho využijete pro přihlášení v aplikaci třetí strany

Jak spravovat hesla pro konkrétní aplikace

Pokud jste si doposud mysleli, že nové zabezpečení s sebou nese i obrovskou nevýhodu v podobě nemožnosti přihlášení na více přístrojů, nezoufejte. I na tuto skutečnost Apple myslel a umožnil mít v jednu chvíli aktivních až 25 hesel. V praxi to znamená, že pokud vlastníte 25 Apple produktů s aplikací třetí strany, problém mít nebudete. Dvoufázové ověření vám akorát zajistí to, že krom telefonního čísla budete do aplikace zadávat místo hesla iCloudu heslo aplikace.

  1. Opět se přihlásíte na stránky
  2. Najedete do části Zabezpečení – Upravit
  3. Uvidíte část Hesla specifická pro konkrétní aplikace – Zobrazit
  4. Pokud chcete některé z hesel odstranit, klikněte na křížek vedle něj
  5. Pokud chcete odstranit všechna hesla, jen místo křížku kliknete na Odstranit všechna hesla

 

Pokud některé z hesel takto smažete, odhlásí se automaticky i aplikace s ním spojená. Ta zůstane odhlášená do té doby, dokud nevygenerujete nové heslo podle prvního návodu. Stejná věc se stane i v případě obnovení nebo změny hesla k Apple ID či iCloudu.

generate-password-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.