Zavřít reklamu

Není tomu ani čtvrt roku, co spatřil světlo světa nejnovější Apple iPad. Společnost ho na trh uvedla coby nástupce tolik úspěšné kategorie iPad Air. Tento tah se společnosti povedl a přesto, že prodeje tabletů po celém světě neustále klesají, iPad si stále drží suverénní prvenství v prodejích. Jenže iPady Air nejsou tím největším trumfem, který by chtěla americká společnost v budoucnu tasit.

Pravým trumfem je série iPad Pro. Apple si u těchto tabletů klade za cíl nahradit jimi stolní počítače a zatím se jim to alespoň částečně rozhodně daří. Protože je však tato řada zatím v plenkách, není moc velký výběr mezi úhlopříčkami displayů. Na trhu jsou totiž pouze dvě velikosti a to 9,7 a 12,9 palců. Pokud má ale iPad Pro skutečně někdy nahradit stolní počítače, bude muset Apple určitě přidat další velikosti a konfigurace. Jablečná společnosti si je toho ale moc dobře vědoma a v posledních dnech se na veřejnost dostaly dokonce informace, které potěší zákazníky hledající zlatý střed mezi dostupnými velikostmi. Apple by podle všeho měl už v červnu na WWDC představit další iPad z řady Pro, tentokrát s úhlopříčkou 10,5 palců.

O jeho vývoji a uvedení na trh se mluví už delší dobu. Ovšem až fotografie, které unikly z fabriky vyrábějící kryty, potvrdily opravdu výrobu tabletů a dokonce i termín uvedení na světový trh. Podle fotky by se tak měly příznivci Applu dočkat už během příštího měsíce, přesněji v jeho druhé polovině. Další informace o chystaném iPadu přinesl analytik KGI Ming-Chi Kuo. Podle jeho slov bude mít iPad s velkou pravděpodobností výrazně tenčí rámeček kolem displaye. Je tedy možné, že se bude tablet velikostně blížit k jeho bratříčkovi s 9,7 palcovým displayem. O jeho výkon by se pak měl starat čip Apple A10X. Velkým otazníkem je též zabudování Touch ID přímo do displaye. Pokud by se očekávání naplnila a Touch ID by byl opravdu integrovaný v displayi, bylo by více než jasné, že stejnou technologii lze čekat i u chystaného iPhonu 8. Úzký rámeček by se též na chystaném telefonu mohl výrazně odrazit.

ipad-pro-10,5-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Překvapí nás Apple už v červnu?

Pokud se tedy všechny předpoklady naplní, model bude s největší pravděpodobností představen na již zmíněné WWDC. Je velmi nepravděpodobné, že by se uvedení na trh takovéhoto produktu odbylo pouhým zařazením do eshopu na webu výrobce. Červnové konference WWDC bývají sice spíše o softwarech a aplikacích, na druhou stranu právě na červnové keynote byl představen třeba iPhone 3G. Dočkáme se i letos podobného překvapení, jako tomu bylo v červnu 2008? Všichni věříme, že určitě ano.

10-5-Inch-Apple-iPad-Concept FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější