Zavřít reklamu

Herní svět na iOS platformě v minulém roce suverénně ovládli dva giganti, kteří za sebou zanechali obrovskou propast. Řeč je o fenoménu Pokémon GO a multiplayerové real-time strategii Clash Royale.

Právě strategická hra dokázala svým vývojářům jen v USA vydělat neuvěřitelných 277,1 milionů dolarů, počet stažení se pak přehoupl přes hranici 19 milionů. Hra Pokémon GO si nevedla o mnoho hůře a se ziskem 270,2 milionu dolarů se právoplatně řadí na druhé místo tabulky. Pokud bychom však hledali krále v počtu stažení, s obrovským náskokem by vyhrála. Skoro až neuvěřitelných 42 milionů stažení hlavně v období léta tak dalo alespoň na krátký čas vzniknout novému loveckému fenoménu.

Podívejte se na 10 nejvýdělečnějších her roku 2016 v USA:

Top-2016-US-Releases-by-Revenue-780x632
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Propastné rozdíly

Pokud se na tabulku zadíváte pozorně, spatříte propast neuvěřitelné čtvrt miliardy dolarů. Velmi zarážejícím faktem však je to, že jednotlivé hry na prvním a druhém místě vydělali zhruba o 65% více než hry ze třetího až sedmého místa dohromady. Vývojáři si tak mohou mnout ruce.

S nadšením očekávaný Super Mario Run se po uvedení do AppStoru vyšvihl na solidní čtvrté místo. Samotná hra však mnoho fanoušků zklamala a celkový počet téměř 16,6 milionů stažení po celém světě je toho důkazem. Milovníci italského instalatéra tak za svou srdcovku zaplatili „pouhých“ 16,4 milionu dolarů.

Tyto zprávy je však potřeba brát lehce s rezervou. Čísla jsou pouze výsledky analýz a liší se podle poskytovatelů. Také je třeba poznamenat, že se jedná pouze o stahování v USA za rok 2016.

nintendo_iphones-800x400
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější