Zavřít reklamu

Vydání každého nového iPhonu je doprovázené úniky všelijakých renderů. Každý rok se začínají objevovat zhruba v tomto období a je naprosto jasné, že v případě chystaného „revolučního“ iPhonu 8 (nebo jak se bude ve finále jmenovat), to nebude jinak. Několik renderů se na světlo světa již dostalo a mezi ně se zařadí i ten dnešní. Pochází, jak jinak, z Číny a my jen můžeme doufat, že je tak daleko od pravdy, jak to je jen možné…

Snímky se objevily na čínské sociální síti Weibo a mělo by jít o první únik schématického zobrazení něčeho, co má být nový iPhone 8. Původ schématu by měl být přímo z výrobny Foxconnu. Co je na tom pravdy je ovšem nezjistitelné. I tak se o to s vámi podělíme.

Na schématu je jasně vidět téměř bezrámečková konstrukce, která ovšem nedisponuje displejem přesahujícím hrany telefonu (jako to mají například Samsungy Edge). Celý displej je protažený do všech stran a zaujímá tak téměř celou čelní plochu telefonu. Na spodní straně nenajdeme žádný Home Button a na vrchu se jen tak tak vejde čočka a sluchátkový reproduktor.

iphone 8 scheme
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Největší tragédie se ovšem nachází na zadní straně telefonu. Najdeme tam na výšku umístěný duální fotoaparát – který v této konfiguraci rozhodně nevypadá jako něco, co by Apple pustil mezi lidi. Na zadní straně se pak nachází také čtečka otisku prstů, tj. podobně, jako ji mají umístěnou telefony konkurenční platformy Android. Právě toto umístění naznačuje, že se jedná o výmysl, jelikož Apple pracuje na řešení, které by umožňovalo číst otisky skrze displej. Takovéto řešení by bylo značným krokem zpět.

 

Ze schématu se dá vyčíst ještě několik informací je ovšem otázkou, zda-li má smysl se tímto únikem ještě zabývat. Velikost modelu by měla být zhruba totožná se současným 4,7″ iPhonem. Rozměry zobrazeného modelu jsou 149 x 72,5 x 7,1mm (kromě vypouklé čočky fotoaparátu). Je ovšem také nutné podotknout, že by na snímku měl být zachycená tzv. EVT rev 3 (Engineering Validation Test 3rd revision). Jde tedy o jakýsi prototyp, který ještě postoupí k finálnímu mechanickému a designerskému schvalování. Pokud má toto schéma reálný základ tak to potvrzuje předchozí informace o tom, že Apple pracuje na několika pokročilých prototypech najednou.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější