Zavřít reklamu

Apple pracuje na high-end iPhonu s OLED displejem, přičemž analytici předpokládali, že jeho cena nebude nižší než 1 000 dolarů. Nicméně analytik Steven Milunovich se domnívá, že základní model s úložištěm o velikosti 64 GB by mohl v USA stát už 850 až 900 dolarů. Cena by tak byla podobná ceně nového Samsungu Galaxy S8+, který se dá pořídit už za 840 až 850 dolarů.

Steven Milunovich řekl, že vlajková loď cupertinské společnosti by mohla v rámci cenové strategie začínat na 1 000 dolarech. Ale na druhou stranu věří, že jubilejní iPhone bude soutěžit s Galaxy S8+ velikostí obrazovky. Zatímco iPhone bude mít nejspíše 5,8 palců, pluskové zařízení Samsungu má 6,2 palců, a tak by Apple mohl nastavit cenu podobnou jako Samsung.

Analytik si myslí, že model s 256 GB bude stát okolo 950 až 1 000 dolarů, takže iPhone 8 by mohl být prvním mainstream smartphonem v USA se čtyřmístnou cenovkou. A ještě dodal, že iPhone 7s a iPhone 7s Plus bude stát kolem 649 až 749 dolarů.

A analytik hardwaru Arthur Hsieh odhaduje, že cena iPhonu 8 by měla být o 70 až 90 dolarů vyšší než cena iPhonu 7 Plus, která nyní začíná na 769 dolarech. Ale vše jsou to pouze spekulace a předpovědi, a tak do poslední chvíle asi nebudeme vědět, na kolik výroční iPhone vyjde.

Vedle toho, že by měl mít smartphone OLED displej od okraje k okraji, dále se očekává, že se bude v mnohém podobat Galaxy S8, například bude mít bezdrátové nabíjení, nebude mít fyzické tlačítko Home Button a bude rozpoznávat obličej či skenovat duhovku.

iPhone 7s iPhone 7s Plus iPhone 8 FB

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.