Microsoft Surface je podle studie lepší než iPad téměř ve všem, na co si vzpomenete

Tablet Surface od společnosti Microsoft byl nejvýše ohodnocen z hlediska zákaznické spokojenosti. O šest bodů předehnal iPad od Applu, který se umístil na druhé příčce. Jedná se o výsledky studie spokojenosti s tablety v roce 2017, kterou má na svědomí společnost J.D. Power.

Jedná se o první vítězství Microsoftu na tomto poli za celých šest let, po které společnost J.D. Power zveřejňuje výsledky své studie spokojenosti s tablety. Společnost tedy získala skóre ve výši 855 bodů ve věci celkové spokojenosti. Nejvyšší možný počet ve studii činil 1000 bodů.

Zmiňovaná studie zkoumá a měří spokojenost zákazníků na trhu s tablety, a to v pěti oblastech: výkon (28%), snadnost zacházení (22%), funkce (22%) a cena (11%). Studie se účastní 2238 majitelů tabletů, kteří své dané zařízení vlastní po dobu kratší, než jeden rok. Účastníci byly dotazováni v období mezi říjnem a prosincem roku 2016.

Microsoft si v letošním ročníku studie vysloužil označení „jednoho z nejlepších“ na trhu, zatímco Apple s 849 body získal označení „lepší než většina“. Podle agentury J.D. Power jsou za letošní vítězství Microsoftu zodpovědné hlavně funkce a „stylové a designové faktory“. Na vysokém hodnocení tabletu Surface měla podíl široká nabídka předinstalovaných aplikací, internetové připojení a dostupnost výrobcem podporovaných doplňků. Poslední kategorie vyzdvihuje variabilitu tabletů Surface, a to na základě tvrzení zákazníků, kteří vykazují „vysoký počet používání příslušenství“ ve srovnání s konkurenty. Co se stylusu k Surfeace od Microsoftu týče, byl používán o 48% častěji, než je průmyslový průměr. Přídavná klávesnice k tabletu měla 51% využití ve srovnání se 14% průměrem.

jd-power-tablet-study

„Platforma Microsoft Surface značně rozšířila možnost tabletů a nasadila laťku uživatelské spokojenosti,“ uvedl Jeff Conklin, viceprezident odvětví služeb v J.D.Power. „Tyto tablety jsou stejně schopné, jako řada laptopů, přesto stále fungují jako standardní tablety. Tato variabilita je ústředním bodem jejich přitažlivosti a úspěchu.“

Microsoft také porazil společnost Apple na poli velikosti tabletu, kvality použitých materiálů a atraktivity designu. Zákazníci Microsoftu, kteří používají řadu tabletů Surface Pro jsou často mladší, než zákazníci konkurenčních společností, a podle průzkumu mají větší tendenci „pokládat nástroje produktivity za důležité“.

Průzkum agentury J.D. Power prokázal, že spokojenost zákazníků s jejich tablety narůstá. Zákazníci mají v poslední době tendence vybírat si spíše větší displeje. Nejčastějšími kritérii pro výběr tabletů je nižší cena a předchozí zkušenost, mezi další kritéria patří například reputace. Téměř jedna třetina dotázaných si spolu s tabletem pořídila datový tarif.

surface_pro_4_vs_ipad_pro FB

Zdroj: MacRumors

|
28
Leitz

Diskuze

  Vojtěch Okénka

  Nevím proč se toto furt řeší. Je to dokola to samé, vždy Microsoft/Android věci měly v porovnáním s Apple věcma ve stejné cenové kategorii „lepší hodnoty“. Ale v důsledku prostě Apple funguje líp, vše pracuje tak jak má. A i po několika letech, zatím co Microsoft/Android se začne sekat po pár letech a není použitelný. Znám osobu, která do teď používá iPhone 4S a na to že je to mobil starý, kolik … 6 let? Tak šlape dost slušně.

  Reagovat

  Pokud bych je to o srovnani Win 10 vs iOS, tak Win 10 ve vsem vitezi na cele care. To srovnání neni sice uplne fer, ale je to Apple smula, ze neni schopnej udelat mutaci macOS na tablety.
  To ze byl ipad instatni na konzumaci uz neni zadna prednost.
  To ze ios na ipadu zaspal dobu a potreby (ono kazdyho nebavi jen scrollovat web a hrat priblbly arkady) je fakt. Zkuste si napsat ciste na ipadu mail v češtině. Peklo!.:)

  Reagovat

  Nezbývá než souhlasit, že pro seriózní práci se fakt iPad v současnosti nehodí. Za sebe můžu říci, že nejzásadnější problém vidím v absenci filesystému přístupného jednoduše ze všech aplikací. V reálné práci je normální, že s jedním souborem pracuji ve více aplikacích. Nebo že do e-mailové zprávy přiložím třeba současně dokument, tabulku a obrázek (klasicky: popis, cenovou kalkulaci a fotku z referenčního projektu). To je na iPadu značně krkolomné. Ano, dá se to řešit třeba dropboxem, ale není to ono. Tohle by měl umět systém sám od sebe.

  Reagovat

  Toto napise iba teoretik, ktory si stredne narocnu pracu na surface nevyskusal. Vyskusaj a budes si buchat hlavu nad vyhodenymi peniazmi, v mojom pripade ten nezmyselny stroj kupila firma kde som robil.

  Reagovat

  iPad má jeden zásadní problém – iOS. Být v něm MacOS, alespoň v Pro verzích, dalo by se to používat jako pracovní nástroj. Takhle je to jen tupé patlátko jako android tablety.

  Jako jo, iPad se prodává, protože je to dětská hračka se skvěle zvládnutým marketingem.

  Surface se snaží zamířit do úplně jiného zákaznického segmentu, takže ani ty prodeje nejsou takové, protože zamířil tam, kde jsou lidé zvyklí spíše na běžný notebook. Nicméně ukázal to, čím by tablet měl být, aby to nebyla jen hračka.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz