Zavřít reklamu

Tento týden se vyrojila spousta nových zpráv o počítačích Mac. Na začátku týdne Apple oznámil aktualizované modely Macu Pro (už jsou v prodeji) a objevily se informace o přepracovaném Macu Pro (přijde příští rok), o iMacu pro profesionály, Macu mini a o displeji, který bude mít na svědomí sám Apple.

Právě displej přímo od Applu by měl doprovázet přepracovaný Mac Pro, který bude cílit na ty největší profesionály. Apple zatím žádné detaily o svém displeji nespecifikoval, ale blog Pike’s Universum věří, že nabídne impozantní rozlišení 8K. Žádné další informace zpráva o displeji neuvádí, tudíž například neznáme ani datum uvedení na trh. Apple už ale dříve poznamenal, že tento rok se ještě nedočkáme.

Displeje s rozlišením 8K se na trhu začínají pomalu objevovat. Dell v USA prodává 32palcový UltraSharp 8k Monitor za 5 000 dolarů. Apple nabízí zatím maximálně rozlišení 5K, konkrétně u svého iMacu a také u monitoru, který vyrábí v partnerství s LG. Kalifornská společnost se už dříve nechala slyšet, že nový samostatný displej neplánuje, jejím posledním displejem je Thunderbolt Display. Nyní ale nejspíš změnila názor. Jednalo by se o poměrně chytrý tah, jelikož Apple se podle všeho chce zaměřit na profesionály a u monitorů od LG se objevila hardwarová vada.

Na profesionály má cílit i nový Mac mini. Apple naposledy svůj nejmenší aktuální Mac aktualizoval v říjnu 2014. Phil Schiller se nechal na začátku týdne slyšet, že jde stále o důležité zařízení. Podle blogu Pike’s Universum ale už nový Mac mini nebude tolik mini. Nejdražší konfigurace by mohla být vyšší nebo širší, aby byl prostor pro všechny komponenty. Současné modely Macu mini musíte připojit k displeji a dokoupit si klávesnici a myš. Základní cena startuje na 15 990 Kč. Za tuto částku dostanete základní konfiguraci s 1.4GHz dvoujádrovým procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM, 500 GB pevným diskem a integrovanou grafikou Intel HD Graphics 5000.

Intel minulý rok uvedl procesory Kaby Lake (7. generace), které jsou vhodné pro Mac mini. U nového Macu Mini počítáme i s Thunderboltem 3, kterým je vybaven MacBook Pro, a se kterým se počítá i v případě nového iMacu.

I když blog Pike’s Universum je známý odhalováním připravovaných Maců nebo verzí softwaru, berte tyto informace v tuto chvíli s rezervou.

Apple monitor display concept FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější