Zavřít reklamu

Apple tento týden vydal nejnovější aktualizaci svého mobilního operačního systému, která přináší zajímavé funkce, opravy chyb a vylepšení výkonu. Pokud nejste přesvědčení o tom, že byste si měli iOS 10.3 nainstalovat, podívejte se na těchto devět pádných argumentů. A potom bez váhání půjdete do Nastavení → Obecné → Aktualizace, odkud si iOS v nejnovější verzi stáhnete a nainstalujete.

Před aktualizací doporučujeme zálohovat si své zařízení přes iTunes na počítači anebo přes iCloud. Záloha se doporučuje především kvůli tomu, že iOS 10.3 s sebou nese i změny systémových souborů.

1. APFS

Zásadní změnou systému je nový Apple File System, který je v porovnání se starým souborovým systémem HFS+ optimalizován pro Flash a SSD disky a je kompatibilní s klasickými pevnými disky HDD. APFS zajišťuje rychlejší práci se soubory a samotným systémem. Charakteristickými rysy APFS je bezpečnost a ochrana, přičemž data na iOS 10.3 jsou automaticky šifrovaná nejvyšším možným způsobem.

2. Najít AirPody

Velice užitečná je funkce Najít AirPody integrovaná do aplikace Najít iPhone. Nicméně bezdrátová sluchátka najdete pouze v případě, že máte aktivované Bluetooth na iPhonu a že budou sluchátka v dosahu tohoto signálu. Znamená to tedy, že funkci uplatníte hlavně doma. Jakmile sluchátka ztratíte někde venku a nebudou v dosahu signálu, pak už je pravděpodobně ani nenajdete.

3. Méně žádostí o recenze k aplikacím

Po instalaci aplikace jste vyzýváni k tomu, abyste ji ohodnotili. Pokud však nemáte zájem dávat hodnocení či recenze, dialogové okno uzavřete, ale to se vám po čase objeví znovu, znovu a znovu. V iOS 10.3 je výrazně omezen počet zobrazení těchto žádostí, už se vám nebudou zobrazovat donekonečna.

4. Změny v App Store

Změny se dotýkají i obchodu App Store, který je nyní jednodušší než kdy jindy. Recenze u aplikací můžete hodnotit, zda vám pomohly či nepomohly. Díky tomu se budou aplikace seřazovat podle relevantních recenzí. A dále vývojáři mohou reagovat na recenze uživatelů, což doposud nemohli, a tak mohou poskytnout podporu, zodpovědět otázky anebo poděkovat za pozitivní zpětnou vazbu.

5. Siri s novými funkcemi

V předcházejících aktualizacích systému se digitální asistentka nedočkala výrazných změn. Nicméně s iOS 10.3 přišla i užitečná vylepšení, například Siri použijete při placení a pro kontrolu stavu účtů v platebních aplikacích. Siri vám zkontroluje hladinu paliva ve vozidle i stav zámku anebo vám zapne světla. Pokud jste fanoušky kriketu, prozradí vám skóre a statistiky Indian Premier League a International Cricket Council.

6. Vylepšené Nastavení

Apple pozměnil Nastavení, konkrétně nastavení Apple ID, iCloudu, iTunes a App Store se přesunulo do horní části. Jakmile kliknete na jméno a příjmení v horní části v Nastavení, zobrazí se vám možnosti Apple ID. Snadno změníte heslo k účtu, zapnete dvoufázové ověřování, nastavíte způsob platby a podobně. Dále se vám zobrazí seznam všech zařízení, která jsou přihlášena k vašemu účtu, a tak uvidíte například jejich sériová čísla i IMEI.

7. Menší, ale zajímavé funkce

V aktualizaci se objevily i drobné, ale užitečné novinky, například v Mapách je podpora pro vyhledávání zaparkovaného auta. Dokonce si můžete jednou vypůjčit film v iTunes, a potom ho přehrávat na všech Apple zařízeních, anebo mazat pozvánky v Kalendáři a nahlásit je jako nevyžádané.

8. Opravy chyb a vylepšení výkonu

Uživatelé si po nainstalování iOS 10.3 pochvalují lepší výkonnost iPhonu. Aktualizace přinesla malé UI vylepšení a další drobné změny. Ještě byly opravené chyby, přičemž byla odstraněna jedna z největších chyb v Safari, která pustila do prohlížeče ransomware.

9. Užitečné informace o 32bitových aplikacích

V rané fázi testování beta verze iOS 10.3 se objevily zprávy o tom, že Apple přestane podporovat 32bitové aplikace. Nicméně aktualizace ještě 32bitovou architekturu podporuje. Apple však přidal šikovné menu, přes které si zobrazíte všechny 32bitové aplikace aktuálně nainstalované v iPhonu. Uděláte si tak přehled o tom, jaké aplikace už nebudou v budoucích verzích iOSu podporované. Pokud se chcete dostat do tohoto menu, potom zvolte Nastavení → Obecné → Informace. Pokud se vedle počtu nainstalovaných aplikací nezobrazí šipka, znamená to, že nemáte ve svém zařízení žádné 32bitové aplikace. V opačném případě se zobrazí šipka, pod kterou se skrývá seznam zastaralých aplikací.

Tak už jsme vás přesvědčili o tom, že byste si měli iOS 10.3 přece jen nainstalovat?

iOS 10.3 fb

Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější

.