iStores.sk
iStores.sk

10 důvodů, proč si stáhnout iOS 10.3

Apple tento týden vydal nejnovější aktualizaci svého mobilního operačního systému, která přináší zajímavé funkce, opravy chyb a vylepšení výkonu. Pokud nejste přesvědčení o tom, že byste si měli iOS 10.3 nainstalovat, podívejte se na těchto devět pádných argumentů. A potom bez váhání půjdete do Nastavení → Obecné → Aktualizace, odkud si iOS v nejnovější verzi stáhnete a nainstalujete.

Před aktualizací doporučujeme zálohovat si své zařízení přes iTunes na počítači anebo přes iCloud. Záloha se doporučuje především kvůli tomu, že iOS 10.3 s sebou nese i změny systémových souborů.

1. APFS

Zásadní změnou systému je nový Apple File System, který je v porovnání se starým souborovým systémem HFS+ optimalizován pro Flash a SSD disky a je kompatibilní s klasickými pevnými disky HDD. APFS zajišťuje rychlejší práci se soubory a samotným systémem. Charakteristickými rysy APFS je bezpečnost a ochrana, přičemž data na iOS 10.3 jsou automaticky šifrovaná nejvyšším možným způsobem.

2. Najít AirPody

Velice užitečná je funkce Najít AirPody integrovaná do aplikace Najít iPhone. Nicméně bezdrátová sluchátka najdete pouze v případě, že máte aktivované Bluetooth na iPhonu a že budou sluchátka v dosahu tohoto signálu. Znamená to tedy, že funkci uplatníte hlavně doma. Jakmile sluchátka ztratíte někde venku a nebudou v dosahu signálu, pak už je pravděpodobně ani nenajdete.

3. Méně žádostí o recenze k aplikacím

Po instalaci aplikace jste vyzýváni k tomu, abyste ji ohodnotili. Pokud však nemáte zájem dávat hodnocení či recenze, dialogové okno uzavřete, ale to se vám po čase objeví znovu, znovu a znovu. V iOS 10.3 je výrazně omezen počet zobrazení těchto žádostí, už se vám nebudou zobrazovat donekonečna.

4. Změny v App Store

Změny se dotýkají i obchodu App Store, který je nyní jednodušší než kdy jindy. Recenze u aplikací můžete hodnotit, zda vám pomohly či nepomohly. Díky tomu se budou aplikace seřazovat podle relevantních recenzí. A dále vývojáři mohou reagovat na recenze uživatelů, což doposud nemohli, a tak mohou poskytnout podporu, zodpovědět otázky anebo poděkovat za pozitivní zpětnou vazbu.

5. Siri s novými funkcemi

V předcházejících aktualizacích systému se digitální asistentka nedočkala výrazných změn. Nicméně s iOS 10.3 přišla i užitečná vylepšení, například Siri použijete při placení a pro kontrolu stavu účtů v platebních aplikacích. Siri vám zkontroluje hladinu paliva ve vozidle i stav zámku anebo vám zapne světla. Pokud jste fanoušky kriketu, prozradí vám skóre a statistiky Indian Premier League a International Cricket Council.

6. Vylepšené Nastavení

Apple pozměnil Nastavení, konkrétně nastavení Apple ID, iCloudu, iTunes a App Store se přesunulo do horní části. Jakmile kliknete na jméno a příjmení v horní části v Nastavení, zobrazí se vám možnosti Apple ID. Snadno změníte heslo k účtu, zapnete dvoufázové ověřování, nastavíte způsob platby a podobně. Dále se vám zobrazí seznam všech zařízení, která jsou přihlášena k vašemu účtu, a tak uvidíte například jejich sériová čísla i IMEI.

7. Menší, ale zajímavé funkce

V aktualizaci se objevily i drobné, ale užitečné novinky, například v Mapách je podpora pro vyhledávání zaparkovaného auta. Dokonce si můžete jednou vypůjčit film v iTunes, a potom ho přehrávat na všech Apple zařízeních, anebo mazat pozvánky v Kalendáři a nahlásit je jako nevyžádané.

8. Opravy chyb a vylepšení výkonu

Uživatelé si po nainstalování iOS 10.3 pochvalují lepší výkonnost iPhonu. Aktualizace přinesla malé UI vylepšení a další drobné změny. Ještě byly opravené chyby, přičemž byla odstraněna jedna z největších chyb v Safari, která pustila do prohlížeče ransomware.

9. Užitečné informace o 32bitových aplikacích

V rané fázi testování beta verze iOS 10.3 se objevily zprávy o tom, že Apple přestane podporovat 32bitové aplikace. Nicméně aktualizace ještě 32bitovou architekturu podporuje. Apple však přidal šikovné menu, přes které si zobrazíte všechny 32bitové aplikace aktuálně nainstalované v iPhonu. Uděláte si tak přehled o tom, jaké aplikace už nebudou v budoucích verzích iOSu podporované. Pokud se chcete dostat do tohoto menu, potom zvolte Nastavení → Obecné → Informace. Pokud se vedle počtu nainstalovaných aplikací nezobrazí šipka, znamená to, že nemáte ve svém zařízení žádné 32bitové aplikace. V opačném případě se zobrazí šipka, pod kterou se skrývá seznam zastaralých aplikací.

Tak už jsme vás přesvědčili o tom, že byste si měli iOS 10.3 přece jen nainstalovat?

iOS 10.3 FB

Zdroj: iDropNews

Leitz
Vstoupit do diskuze (35)

Diskuze

  Vojta Diamond

  Už mám 10.3.2 🙂 a stejně nechápu jak je možné že ta baterka jde pořád tak rychle dolů a to mám 6S Plus.

  Peter Jamárik

  Ak by batéria vydržala tak dlho ako keď je iphone nový resp. do prvej aktualizácie tak by ľudia nemali dôvod kupovať nový. Apple zámerne upravuje výdrž batérie aby bola po každej aktualizácii kratšia. V Amerike dokonca kvôli tomu čelí žalobe. Opotrebenim batérie to nebude keďže mi pred mesiacom v rámci reklamácie menili baterku a výdrž je polovičná oproti tomu keď som mal iphone nový.

  mam 3gs, povodna bateria stale vydrzi cely den. ios je posledny mozny. mal som 3 roky 4s, skladacku z utopenych iphonov bateria mi dala s prehladom den a viac. ios posledny mozny. teraz mam 5s asi 3 rocny, povodna bateria a stale da s prehladom dva dni. ios je najnovsi.

  Mám iphone 7 a po instalaci 10.3.2 bych řekl že se baterie hodně zlepšila 😛 poslouchal jsem hudbu přes bluetoth reprák asi hodinu a půl a zmizeli jen 2% 😛

  Vojta Diamond

  Počkej ty asi soudíš podle Profilovky, bohužel to nejsem já:-( ale každopádně zdravím tě se svým 6S Plus Rose Gold 128GB ❤️ který sem si koupil sám

  Denis Fox Meleg

  Neviem mám 10.3 mám 6 plus a baterka mi vydrží keď mám zapnuté dáta a Furt si píšem kľudne 24 hodín ?? neviem čo Vám jebe ?

  Matej Martinkovič

  iPhone 7 kupovaný 5.1.2017 pôvodne tam bola verzia iOS 10.1.1. výdrž bola nič moc dal som tam hned iOS 10.2.1. a bolo to o pár minút hore dole lepšie ale od verzie iOS 10.3 je to o poznanie lepšie

  Matej Martinkovič

  a to mám nonstop buď doma zapnuté WiFI alebo vonku 4G mobilné dáta, zapnuté lokalizačné služby, osviežovanie aplikácií na pozadí, zapnutá Siri….

  Na 10.x byla u mě baterka lepší, teď na 10.3 mírně horší, ale v pohodě. Taky záleží, jak se o ni člověk stará.

  Martin Baddo

  Já jen zpozoroval tu rychlost je svižnějsi jinak nic jiného a taky nic nějak nepoužívám u toho co je opravené

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek