Zavřít reklamu

S vydáním iOS 10.3 a macOS 10.12.4 společnost Apple provedla jednu zásadní změnu ve způsobu, jakým pracuje její softwarový obchod App Store, a to jak pro iOS, tak také pro macOS. Vývojáři jednotlivých aplikací mají nyní možnost odpovídat pisatelům recenzí, aby jim mohli poskytnout podporu, zodpovědět otázky nebo třeba poděkovat za pozitivní zpětnou vazbu.

Absence této možnosti, která je například v Google Play samozřejmostí již od roku 2013, trápila jak vývojáře, tak uživatele. Pokud u aplikace nastaly jakékoliv problémy, bylo těžké zanechat vývojáři zpětnou vazbu a uživatelé se často pouštěli do detektivní práce, když zjišťovali potřebné kontakty. Stejně tak bylo pro vývojáře prakticky nemožné kontaktovat uživatele, který u aplikace zanechal komentář.

Nemožnost jednoduše odpovědět na recenzi také bránila vývojářům ve vytvoření jakési komunity okolo jejich aplikací, protože komunikace s uživateli byla komplikovaná a zdlouhavá. Možnost zpětné vazby pomáhá i k budování image vývojáře. Když uživatel vidí, že mu vývojář věnuje pozornost a snaží se mu pomoci, je pravděpodobné, že jeho aplikace bude hodnotit lépe. Lépe hodnocené aplikace pak budou mít na App Store více stáhnutí a hodnocení bude mít i vliv na jejich umístění v žebříčku.

Se spuštěním nové funkce Apple nabídne sérii návrhů toho, jak by vývojáři mohli na recenze odpovědět. Vysvětluje, že včasné, stručné, a jasné odpovědi jsou nejlepší, a měly by odrážet tón značky – a to i tehdy, když bude odpovídat více lidí. Apple rovněž doporučuje, aby vývojáři upřednostňovali recenze s nižším počtem hvězdiček.Vývojářům jsou k dispozici filtry pro vyhledávání recenzí od uživatelů z rozličných zemí.

Reviews App Store 2

 

Dále získali vývojáři možnost nabídnout uživatelům vytvoření recenze a ohodnocení přímo v aplikaci, aniž by ji museli opouštět a nechat se přesměrovat do App Storu. Předpokládá se, že touto cestou mohou vývojáři získat vyšší počet hodnocení. Zároveň bylo stanoveno, že vývojář nesmí uživatele vybídnout k ohodnocení aplikaci častěji než třikrát do roka. Pokud vývojář na uživatelskou recenzi odpoví, uživatel bude upozorněn e-mailem. Uživatelé se zařízeními, podporujícími 3D Touch, mají také možnost označit recenzi za užitečnou či neužitečnou.

Vývojáři mají zakázáno s recenzemi jakkoliv manipulovat, stejně jako „nabízet ve svých odpovědích uživatelům motivaci ke změně jejich hodnocení“.

Reviews App Store 3
appstore-update-ipad-fb

Zdroj: TechCrunch

Související články

Dnes nejčtenější

.