Zavřít reklamu

V loňském roce jsme vás informovali o tom, že jedna čínská společnost jménem Shenzhen Baili podala žalobu na Apple s tím, že údajně kopíruje design iPhonu 6 od neexistujícího smartphonu Baili 100C. Po podání žaloby pekingské úřady rozhodly, že cupertinská společnost skutečně porušuje patentová práva firmy Shenzhen Baili, a tak zakázaly prodávat iPhony 6 a 6 Plus na tamním trhu. Nicméně Apple se proti rozhodnutí odvolal, tudíž nemusel prodej svých telefonů na pekingském trhu zastavit.

„Soud zrušil rozhodnutí předsednictva a uznává, že Apple neporušil patent podaný společností Shenzhen Baili,“ prohlásil soud.

Pekingský soud nyní změnil své rozhodnutí a uznal, že rysy iPhonu 6 jsou od 100C naprosto odlišné, a tak jsou oba telefony v očích spotřebitelů snadno rozpoznatelné. Tímto rozhodnutím soud pohřbil firmu Shenzhen Baili označovanou za patentového trolla. Její mateřskou společností byl Digione, který se kvůli tvrdé konkurenci, zbytečnému plýtvání investičních peněz a nehospodárnosti rozpadl.

Právníkům Applu se ulevilo a pro Apple je to už několikáté vítězství, v minulosti vyhrál například nad Nokií a Qualcommem.

iPhone 6 fb

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.