Zavřít reklamu

Apple dnes vedle speciální edice červených iPhonů představil i 9,7palcový iPad s čipem A9, který má nahradit současný 9,7palcový iPad Air 2. Ačkoliv je iPad upgradem iPad Air 2, je levnější, tlustší a těžší. Apple bude prodávat iPad za 329 dolarů, zatímco dosavadní iPad Air 2 se prodával za 399 dolarů.

iPad Air 2 byl tenoučký 6,1 mm a lehký 437 gramů, zatímco dnes představený iPad je o 1,4 mm tlustší a o 32 gramů těžší. I když se na první pohled jedná o minimální rozdíly, v ruce bude změna rozměru znatelná.

Cupertinská společnost tím vybočila ze své filozofie, v rámci které se snaží vyrábět produkty tenčí a menší. Ale na druhou stranu představila v poslední době spoustu silnějších produktů, než byli jejich předchůdce. Například Apple Watch Series 2 jsou silnější kvůli integraci GPS a iPhone 6s i 7 je tlustší než iPhone 6.

iPad Air 2 vs. iPad

Tloušťka: 6,1 mm → 7,5 mm

Hmotnost: 437 gramů → 469 gramů

Dnešní iPad s cenovkou 329 dolarů je vhodný zejména pro lidi, kteří chtějí iPad a nepotřebují funkce, jako má iPad Pro (podpora Apple Pencil či inteligentní klávesnice). Do prodeje se dostane tento pátek 24. března.

iPad

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.