Zavřít reklamu

Bezdrátový reproduktor JBL Flip je pojmem. Jedná se nejikoničtější produkt z nabídky JBL a o jeho popularitě svědčí fakt, že jej v JBL velmi často inovují. Změny přichází vesměs každý rok a my se v dnešní recenzi podíváme již na čtvrtou iteraci populárního reproduktoru. Jedná se o třetí verzi, kterou zde na webu recenzujeme. Test první generace z roku 2013 si můžete přečíst zde, loňský model jsme pak podrobili testu zde. Dnes tu máme horkou novinku v podobě generace číslo 4. JBL Flip 4 získal na letošním CESu ocenení Innovation Award, pojďme se tedy podívat na to, jak si nová verze vede a co se od posledně změnilo.

Zaměření a specifikace

Zaměření produktu je naprosto jasné už čtyři roky. JBL cílí na všechny, kteří chtějí mít neustále při sobě zdroj kvalitního zvuku. Ať už pojedete na výlet do hor, na vodu, nebo k moři, JBL Flip 4 vám bude dělat velmi schopného společníka. Flip má k dispozici hned několik atributů, které mu k tomu dopomáhají. O zvuk se starají dva 40mm drivery s výkonem 8W RMS. Nabízí frekvenční rozsah 70Hz-20kHz a citlivost 80dB. Zařízení napájí baterie o kapacitě 3000mAh, díky které by měl nový Flip 4 vydržet až 12 hodin přehrávání, tedy o slušné dvě hodiny více, než u loňského modelu. Nabíjení by mělo zabrat zhruba tři a půl hodiny. Flip 4 obsahuje také vestavěný mikrofon pro telefonování z připojeného telefonu, podporuje spolupráci se Siri, nabízí kompatibilitu se službou JBL Connect+ (funkce, která umožňuje současné propojení až stovky reproduktorů, pro zesílení zvukové produkce) a s JBL Connect aplikací a v neposlední řadě splňuje certifikaci IPx7, díky které se nemusíte bát ponořit Flip 4 do vody – od loňska tak další užitečná změna k lepšímu. Toliko k oficiálním parametrům, nyní se pojďme podívat, jak nový JBL Flip 4 vlastně vypadá.

Balení

Balení je provedeno velmi kvalitně, opět se dozvíme vše podstatné o tom, co držíme v ruce. Veškeré hlavní funkce a vlastnosti jsou na krabičce důkladně popsány a žádná informace zde nechybí. Po otevření krabičky na vás čeká malá schránka s návodem a další dokumentací. Za ní se pak nachází samotný Flip 4, který je pečlivě uložen ve vypolstrovaném prostoru tak, aby se při manipulaci nijak nepoškodil. Hned vedle se nachází oranžový napájecí USB kabel. Flip máme venku, tak se pojďme podívat na to, jak vypadá a jak je vyroben.

Kvalita zpracování a ergonomie

K dispozici mám šedou variantu, která působí velmi moderně, zároveň ale decentně. Pokud hledáte křiklavější barevné varianty, taková červená vám bude jistě vyhovovat. JBL Flip 4 je nabízen v šesti barevných variantách a to v černé, modré, šedé, červené, bílé a tyrkysové. V květnu by pak měla dorazit poslední barevná varianta v maskáčovém vzoru. Hlavní kostra a okraje Flipu jsou pogumované, zbytek těla je pokrytý textilním prošitím. Design jako takový se od předchozího modelu příliš nezměnil, hlavní rozdíl je pouze v drobných detailech. Ovládací prvky jsou stejné jako posledně, nabíjecí microUSB konektor a 3,5mm jack jsou velmi dobře ukryty gumovou záslepkou. Všechny ovládací prvky nabízí uspokojivé kliknutí a s ovládáním obecně jsem nezaznamenal sebemenší problém. Na jedné straně textilního pokrytí najdeme ovládání hlasitosti a párování, na rámu jsou pak tlačítka vypnutí a funkce JBL Connect+, společně s notifikačními diodami.

Kvalita přehrávání

Nejdůležitější je u Bluetooth reproduktoru zvuk a ten má Flip 4 parádní. První tóny vás překvapí, jelikož na pohled malý reproduktor rozhodně nevypadá jako zařízení, které by bylo schopné vyprodukovat takto dobrý zvuk, opak je ovšem pravdou. Kvalita přednesu je skvělá, basy překvapivě silné a výšky přesné. Redukce hlasitosti je k dispozici ve velmi širokém spektru. Flip 4 dokáže bez jakéhokoliv problému ozvučit velkou místnost nebo větší otevřený prostor. Pokud potřebujete diskrétnější poslech, s tím také nemá problém. Po dobu recenzování jsem Flip 4 používal opravdu hodně. Ať už jako externí reproduktor připojený k notebooku, tak jako zdroj hudby při sezení na terase a grilování. Absolvoval také jednu cestu ven a se vším se vypořádal bez problému. 515 gramů váhy není nic nepříjemného a Flip 4 se tak vejde do každé větší kapsy. Pokud máte batoh, tak se o nějakých problémech s přenášením nedá hovořit již vůbec.

Závěr

Co se týče párování a doprovodných funkcí, nezaznamenal jsem během testování jediný problém. Párování s iPhonem/iPadem/notebookem proběhlo hladce a s aplikací JBL Connect se možnosti zařízení posouvají ještě na další úroveň – zejména co se týče vestavěné hlasové asistentky. Výdrž baterie je příkladná, z testovaného zařízení jsem dostal zhruba 13 hodin, zde je ovšem nutno podotknout, že jsem se pohyboval kolem 50% hranice hlasitosti. Nejdůležitější otázkou ze všech je ve finále ta, zda-li JBL Flip 4 stojí za těch necelých 3 800 korun, za které půjde během následujících týdnů do prodeje. Na tuto otázku si musí odpovědět každý sám. Pokud hledáte externí Bluetooth reproduktor, který budete chtít nosit neustále s sebou, ať už na výlety, nebo na posezení s přáteli, nebo kamkoliv jinam, jedná se o velmi povedenou možnost. Certifikace IPx7 se jen a jen hodí, nemusíte se tak o svůj reproduktor tolik obávat. Pogumované tělo by toho mělo vydržet opravdu hodně a výdrž baterie je také velmi solidní. Z nabízených variant si musí vybrat každý a z uživatelského hlediska je ovládání na jedničku. V JBL očividně vědí co dělají a nejnovější verze jejich populárního Flipu je tak zase opět skvělým kusem (zábavné) techniky.

JBL Flip 4 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.