Zavřít reklamu

Každý chytrý telefon je už několik let zpravidla vybaven GPS čipem, díky kterému se usnadnilo cestování. S příchodem GPS do telefonů také odpadla nutnost si například do auta kupovat extérní navigace. Někdy se vám však mohou kromě zjištění adresy, na které se nacházíte, hodit i GPS souřadnice. Obzvlášť například pokud jste někde v přírodě a potřebujete k sobě někoho dostat. Díky nim tak bude druhá osoba vědět vaši polohu přesně na jednotky metrů.

Ty lze na iOS zjistit velmi jednoduše dokonce v jedné z předinstalovaných aplikací. Někdo by tyto údaje hledal možná v aplikaci Mapy… Marně. GPS souřadnice lze totiž zobrazit v aplikaci Kompas, který mimo jiné ukrývá i funkci vodováhy.

Jak si na iOS zobrazit přesné GPS souřadnice vaší aktuální polohy

  1. V Nastavení → Soukromí → Polohové služby zapněte přepínač pojmenovaný jako Polohové služby.
  2. Mezi aplikacemi zobrazenými pod přepínačem najděte Kompas a ujistěte se, že má k polohovým datům přístup.
  3. Vraťte se na domovskou obrazovku a spusťte aplikaci Kompas.
  4. Pokud je to nutné, zkalibrujte kompas a vyčkejte, dokud GPS neurčí vaši polohu.

Ta se pak zobrazí ve formátu stupňů, minut a vteřin ve spodní části aplikace společně s nadmořskou výškou, ve které se právě nacházíte. Souřadnice odtud můžete ihned zkopírovat tím, že na nich podržíte prst a vyberete z nabídky tlačítko Zkopírovat. Kliknutím na souřadnice se pak otevřou mapy, kde bude vaše poloha vycentrována.

ios-gps-souradnice

Související články

Dnes nejčtenější

.