Zavřít reklamu

Jedna z hlavních funkcí chytrých telefonů je kromě přístupu k internetu a velkého množství aplikací i fotografování. V dnešní době disponují zařízení, která nosíme denně v kapsách, fotoaparáty, které dokáží pořizovat skvělé záběry a téměř každý jejich majitel fotoaparát alespoň jednou za čas použije. Vyfocené okamžiky se pak ukládají do paměti zařízení a uživatel si je může prohlédnout v galerii, která se v iOS nachází v aplikaci Fotky.

V ní je od iOS 10 možné vyhledávat nejen podle místa nebo data pořízení, ale i podle věcí, které se na fotografii nachází. Díky tomu si tak můžete jednoduše a rychle zobrazit například fotky, na kterých je určité zvíře, místo, nějaká věc a mnoho dalšího. Vyhledávání není úplně přesné, ale ve většině případech dokáže zařízení zobrazit téměř všechny fotografie, které vyhledávanému slovu odpovídají. Jedná se tak o relativně přesnou funkci, kterou můžete ušetřit čas při vyhledávání určitých fotek.

Jak na iOS vyhledávat v aplikaci Fotky podle toho, co se na fotografii nachází

  1. Spusťte aplikaci Fotky.
  2. Na kartě Fotografie, Vzpomínky nebo Alba klikněte v horním panelu na tlačítko lupy.
  3. Napište hledaný výraz.

Ihned by se měly začít zobrazovat výsledky vyhledávání. Někdy je potřeba k nalezení všech výsledků výraz přeformulovat a vyzkoušet synonyma.

Photos iOS iPhone FB

Související články

Dnes nejčtenější

.