Jak budou vypadat a z jakých materiálů budou vyrobeny letošní iPhony?

Letošní iPhone je stále ještě obestřen tajemstvím a stává se předmětem nesčetných analýz, dohadů a spekulací. Řada lidí má již víceméně jasno ve velikosti a designu displeje. Kolik modelů ale Apple vydá? Dočkáme se skutečně jen  jednoho výročního revolučního smartphonu, nebo se i sedmičková řada dočká své „s“ varianty?

Podle některých analýz by smartphony od Applu příští generace měly být tři – jeden se 4,7-palcovou úhlopříčkou displeje a hliníkovým tělem, druhý s 5,5-palcovým displejem a z nespecifikovaného materiálu a třetí 5,8-palcový, zcela nový, s celoskleněným designem, posíleným rámečkem z nerezové oceli. Píše se o tom v nejnovější zprávě taiwanského webu DigiTimes, který je napojen na dodavatelské řetězce Applu. Zpráva, citující „zdroje z dodavatelských řetězců“, tvrdí, že 5,8-palcový model bude disponovat OLED displejem, což je jeden z důvodů očekávané nezvykle vysoké ceny, která by se měla pohybovat okolo 1000 dolarů.

Společnost DisplayMate Technologies loni nastínila několik výhod OLED technologie u displejů, které testovala na Samsungu Galaxy S7. Displeje bývají jasnější, úspornější, barevně přesnější, s rychlejší odpovědí a lepší ostrostí obrazu, než klasické LCD displeje.  Trojice spekulovaných smartphonů je označována  jako iPhone 7s, iPhone 7s Plus a iPhone 8, přičemž high-endový model je někdy označován jako iPhone X, a to v souvislosti s letošním desátým výročím iPhonu.

Kolem telefonů pochopitelně stále panuje řada nejasností. Analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities a japonský server Nikkei se například shodují, že všechny tři modely budou skleněné. Japonský server Mac Otakara ale tvrdí, že 4,7-palcový a 5,5-palcový model budou mít hliníkový design, podobný iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, a změny budou zejména interní.

Jaké jsou tedy možné scénáře?

 • Apple vydá kompletně přepracovaný celoskleněný iPhone s OLED displejem od okraje k okraji a bezdrátovým nabíjením, zatímco 4,7-palcový a 5,5-palcový model se dočká jen minimálních změn se zachováním hliníkového designu a LCD displeje.
 • Apple dodá skleněné tělo a bezdrátové nabíjení všem třem novým iPhonům. OLED displej od kraje ke kraji a delší životnost baterie budou hlavními prodejními atributy high-endového modelu. Tento scénář by znamenal konec hliníkového designu, který byl iPhonům společný od vydání iPhonu 6 v roce 2014.

Mezi další spekulované vlastnosti nového iPhonu patří odstranění home buttonu, funkce rozpoznání obličeje či duhovky, 3D funkce fotoaparátu, vylepšená voděodolnost, nový Taptic Engine a nové moduly 3D Touch. Výroba iPhonů by měla začít již příští čtvrtletí.

iPhone 8 concept steel FB

Zdroj: MacRumors.com

Leitz
Vstoupit do diskuze (4)

Diskuze

  Tak jestli ten nejlepší model bude ve velikosti 5,8″, tak jsem hned víc v klidu ohledně peněz, protože za takový pádlo utrácet fakt nebudu … To kdyby byl ve velikosti kolem 5,1″, tak to by mě asi dráždilo, ale už i plus verze je pro mě moc velká …

  Reagovat

  Ať ho udělají rovnou ve velikosti iPadu mini a je to.
  Vůbec se mi nelíbí tyhle velké úhlopříčky a ještě více to ,že když chci to nejlepší od iPhonu tak si musím koupit padlo.
  Ještě zkousnu časem 4.7 ale to bude asi strop.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz