Zavřít reklamu

V souvislosti s poškozením a opotřebováním nových iPhonů 7, se nejčastěji hovoří o barevné variantě Jet Black. Ta je extrémně lesklá a tak přitahuje všemožné škrábance a vlásečnice jako magnet. Už mnohokrát jsme vám zprostředkovali fotografie toho, jak vypadají Jet Black iPhony po několika týdnech/měsících používání. Dnešní zpráva se však Jet Black iPhonu překvapivě netýká. Jak se totiž ukázalo, vadami na kráse trpí i klasická matná černá varianta. Čím dál tím více uživatelů si na webu stěžuje, že se jim začíná barva z telefonu oprýskávat či odlupovat. Toto odloupávání barvy je pak nejvíce patrné na spodní hraně telefonu.

Celé vlákno, kde uživatelé postují své fotografie a popisují své problémy, si můžete pročíst zde. Jak je vidět z fotografií, které si můžete prohlédnout v galerii níže, k odloupávání barvy dochází buď na spodní straně telefonu, nebo okolo perforací v rámu telefonu. Jedná se tedy o nejvíce exponovaná místa a právě časté tření a pohyby okolo mohou strukturu barvy narušit a ta se pak může snáze odloupnout.

Zajímavé je, že si na tento problém stěžují i uživatelé, kteří mají svůj telefon v obalu a k nějakému zvýšenému tření či nárazům na rám telefonu by tak docházet nemělo. Je možné, že se jedná o problém postihující malou sérii telefonů stejně tak, jako tomu bylo kdysi v případě iPhonu 5. Apple se k tomuto tématu zatím oficiálně nevyjádřil, pokud se však ukáže, že se jedná o závažnější problém, společnost pravděpodobně začne situaci řešit. V redakci jsme na tento problém ještě nenarazili.

 

iphone-matte-black-paint-2

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.