Zavřít reklamu

Po několikaměsíčním čekání jsme se konečně dočkali. Apple začal dnes na svých oficiálních stránkách a v Apple Storech prodávat bezdrátová sluchátka BeatsX. Původně měla jít sluchátka do prodeje už na podzim, ovšem Apple na poslední chvíli oznámil, že BeatsX dorazí až v únoru. Důvodem pravděpodobně bylo potenciální konkurování sluchátkům AirPods, která se začala prodávat ve vánoční nákupní sezóně. Vše už je ale za námi, 10. únor je tady a sluchátka je konečně možné zakoupit, a to i v České republice.

Produktové fotografie všech barevných variant:

Na českých stránkách Applu si lze BeatsX objednat v černé, bílé, modré a šedé variantě, přičemž poslední dvě přibyly právě až s dnešním vypuštěním do světa. Všechny barevné varianty mají stejnou cenovku – 4 199 Kč, ovšem zatímco bílé a černé vám Apple doručí do 1 pracovního dne, na modré a šedé si počkáte 7-10 pracovních dnů.

BeatsX jsou zajímavá především tím, že disponují novým čipem W1 od Applu, který umožňuje rychlé párování s Apple zařízeními a automatické spojení se všemi vašimi produkty, které máte přihlášené do svého iCloud účtu. Dále se mohou sluchátka pochlubit 8-hodinovou výdrží baterie, přičemž díky funkci Fast Fuel získáte za pouhých 5 minut nabíjení dostatek výdrže na 2 hodiny poslechu. Fanoušky Applu jistě potěší, že se sluchátka nabíjí skrze Lightning kabel.

V balení kromě kabelu naleznete pouzdro na sluchátka, zajišťovací nástavce (aby sluchátka při sportování nevypadávala z uší), špunty ve čtyřech různých velikostech a samozřejmě i samotná sluchátka BeatsX včetně stručného manuálu a záručního listu. Podle včerejší informace by se v balení měl ještě ukrývat speciální kód, díky kterému si aktivujete Apple Music na 3 měsíce zdarma. Bohužel není jisté, zdali se tento promokód nedodává jen ke sluchátkům v USA. O dostupnosti v České republice vás budeme ještě informovat.

Jednou z hlavních výhod oproti AirPods je ovladač RemoteTalk, který se nachází na „nezamotávacím“ kabelu Flex-Form. Přes ovladač lze aktivovat Siri, přijímat/pokládat hovory, ovládat přehrávání skladby a hlavně regulovat hlasitost, což uživatelé AirPods musí dělat skrze Siri, iPhone nebo Apple Watch. Poslední vychytávkou, která jistě stojí za zmínku, je pak to, že samotné pecky sluchátek jsou magnetické, takže je lze k sobě přicvaknout, když zrovna nemáte sluchátka v uších, ale chcete je mít kolem krku.

Sluchátka budou dostupná i u českých i slovenských Apple Premium Resellerů jako je například iStores. Předobjednat BeatsX je momentálně možné už i na Alza.cz a Alza.sk, ovšem pokud chcete mít sluchátka doma co nejrychleji, určitě doporučuji objednávku zadat dnes na apple.com/cz.

První videorecenze:

A taky jedna reklama:

https://youtu.be/5-lP_4RyP_k

BeatsX FB

Související články

Dnes nejčtenější

.