Zavřít reklamu

Veletrh CES 2017 je v plném proudu a za posledních 48 hodin se objevilo tolik představení nových produktů, jako obvykle za celý rok. Každá společnost čeká se svými největšími novinkami právě na období veletrhu, až to může být ve finále trochu na škodu, jelikož se člověk ve všech těch ohlášeních začíná trochu ztrácet. Nehledě na to, že si společnosti ubírají mediální zájem sami sobě. Tak jako tak se to děje a společnost Dell letos nebude výjimkou. Během včerejšího dne totiž odhalila svou novou vlajkovou loď na poli počítačových monitorů. Jedná se o nový 32″ 8k monitor. 

V  loňském roce Dell překvapil prvním komerčně nabízeným 5K monitorem, letos posunul laťku ještě o několik úrovní výše. Jejich nový 32″ Ultrasharp nabídne extrémně vysoké 8K rozlišení, neuvěřitelnou paletu miliardy barev a jemností 280ppi. 8k monitor obsahuje 4x více pixelů, než klasický 4K UHD panel. Co se specifikací týče, hodnota 1,07 miliard barev již padla, následuje ještě 100% pokrytí gamutu Adobe RGB a sRGB. O konektivitu se starají dva DisplayPorty generace 1.4. Cena je vskutku lidová – 5 tisíc dolarů a dostupnost je stanovena na 23. března.

dell-up3218k-image

Nový 8K monitor ovšem nebyl jediným produktem, se kterým jde Dell s kůži na trh. Sekunduje mu také nový 27″ horizontální dotykový model s názvem Dell Canvas, který je zaměřený na profesionály. Spíše než o klasický monitor jde o dotykovou pracovní plochu. Dell se zde pravděpodobně inspiroval u Microsoftu a jejich nového Surface Studio. Dell Canvas podporuje jak dotykové ovládání, tak různé stylusy, digitální pera a štětce, fyzické ovládací prvky nazvané totemy a mnoho dalšího. Na vývoji spolupracovali s Microsoftem a nástroj tak nabízí kompletní podporu Windows 10 a mnoha profesionálních programů v čele se softwarem firem Adobe, Autodesk, AVID, SolidWorks, Microsoft atd. Cena je stanovena na 1800 dolarů a zahájení prodejů se plánuje na 30. března.

https://youtu.be/p2kiIqkQZVQ

dell-canvas-image

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.