• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Rodina viní Apple a jeho službu FaceTime ze smrti své dcery

  Společnost Apple čelí žalobě kvůli tomu, že do aplikace FaceTime neintegrovala bezpečnostní “pojistku”, která by bránila řidičům v jejím používání. Podle jednoho manželského páru je právě Apple zodpovědný za smrt jejich dcery při autonehodě, kteoru zavinil nepozorný řidič. Apple si “bezpečnější FaceTime” sice nechal patentovat, nikdy ho však nerealizoval.Rodiče pětileté dívky, která zahynula při autonehodě, žalují Apple za to, že selhal při zavedení bezpečnostní funkce pro FaceTime, patentované v roce 2014. Funkce měla bránit v používání FaceTime v průběhu řízení. Žaloba byla podána u soudu v Santa Claře a vztahuje se k nehodě z Vánoc roku 2014, kdy řidič, který v průběhu jízdy používal videochat na FaceTimu na svém iPhonu 6 Plus, najel do vozu Bethany a Jamese Modisettových, kde kromě zmíněného páru seděly i dvě nezletilé dcery, z nichž jedna na následky zranění zemřela.

  Ve své žalobě Modisettovi uvádějí, že by společnost Apple měla být za nehodu spoluzodpovědná, protože si nechala patentovat bezpečnostní technologii, která by měla řidičům bránit v užívání FaceTimu při řízení. Patent však nikdy v reálu neaplikovala. Zmíněný patent byl Applu schválen v dubnu 2014 a měl deaktivovat u zařízení určité funkce – jako je textování nebo videohovory – v průběhu řízení. Nejde o první případ tohoto typu. V Texasu došlo k nehodě nákladního vozu a jiného auta, rodiny obětí žalovaly Apple kvůli tomu, že při výrobě svých iPhonů nemyslel na funkci, která by řidičům zabránila psát v průběhu jízdy.

  Podle Nory Freeman Engstrom, profesorky práva na Standfordské univerzitě, žádají navrhovatelé výrobce příslušné techniky, že pokud jejich produkty odvádějí pozornost člověka od řízení, jsou spoluzodpovědní za nehody. Pokud navrhovatelé zvítězí, může to zasáhnout nejen výrobce mobilních telefonů, ale i navigačních systémů nebo autorádií. Pro navrhovatele je však těžké prokázat, že nehodu zavinil skutečně iPhone. Za příčinu může být označen i nepozorný řidič.

  Podle Marka Terryho, patentového právníka, však neexistuje způsob, jak určit, zda uživatel daného zařízení zrovna řídí – mohlo by jít i o spolujezdce. Právníci, zabývající se případy, jako jsou výše zmíněné autonehody, prý při často žalují nejen viníka nehody, ale i všechny ostatní, o nichž soudí, že by měli nést svůj podíl viny. Patent podle jednoho z právníků dokazuje, že si je Apple vědom nebezpečí používání telefonu při řízení. Cupertinská společnost zatím celou věc nekomentovala.

  facetime-fb

  Zdroj: TheGuardian.com

  Leitz

  Diskuze

   Pardon za výraz, ale tí ľudia sú úplne jebnutí. Nemám slov na tento postoj a takéto zmýšlanie.

   Co to je za debilní žalobu, když už tak by logicky měli maximálně tak žalovat všechny výrobce telefonů, že jdou telefony vůbec za jízdy používat. Co s tím má co dočinění facetime, stejně tak si může někdo na telefonu za jízdy hrát Candy Crush Sagu a rozstřelí auto.. a rodina bude žalovat koho? Vývojáře hry za to, že nedali do hry bezpečnostní pojistku? bože lidi jsou fakt jebnutý

   stejně tak můžu žalovat apple o to že do mě vrazil člověk když se nedival na cestu zatímco si psal zprávu na iphonu. Nebo facebook za to že nemá takovou funkci bezpečností. prostě blbost, lidi se snaží vydělat jakkoliv.

   Takze cely autobus dovolenkarov s iphonmi by museli posielat messages len pri prestavke na pumpach a odpocivadlach? Hlupaci 🙂

   Jak poznají, že telefonuje řidič a ne spolujezdec? Sice bych uvítala větší bezpečnost na silnicích, ale jakožto spolujezdec velmi často iPhone používám a kdyby mi suše oznámil, ať před použitím služby zastavím, podala bych asi na Apple žalobu pro změnu já, že mi neumožní používat iPhone v autě i přesto, že neřídím.

   Řidič je ze zákona zodpovědný za řízení a stav vozidla – tečka. Nesmsl, který hledá dalšího viníka nebo spíš prachy.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  Další články

  Bezdrátová nabíječka pro MacBook? Na Kickstarteru se jedna objevila a nabije i nové iPhony
  Podívejte se, jak funguje přeposílání peněz přátelům skrze iMessage díky Apple Pay Cash
  Návštěvnické centrum v Apple Parku přivítá první návštěvníky už příští týden
  Apple znovu apeluje na své dodavatele, nelíbí se mu neustálé úniky informací o chystaných produktech
  Na výrobě Apple Glass se bude podílet i firma, který vyrábí hliníkové šasi pro iPhony a MacBooky
  intel_icon
  Qualcomm obviňuje Apple, že umožňuje Intelu při vývoji čipů přistupovat ke svému kódu
  icon_emoji
  Apple ukázal nejčastěji používáné emoji na iPhonu. Klasický smajlík je až na 8. místě
  Recenze Klipsch XR8i: zvuk z nejlepších světových kinosálů přímo u vás doma!
  Text Factory hledá obchodníka, který prodá 100 000 000 impresí
  iPhone X nabízí 3 exkluzivní Live wallpapery i nové dynamické tapety
  Využívejte s těmito doplňky svůj nový iPhone X naplno
  mobile_supermariorun_icon
  Seznam nejpopulárnějších aplikací, které už podporují iPhone X
  První rozebrání iPhonu X je tady a odhaluje nám několik zajímavostí
  První majitelé nových iPhonů X už se chlubí svými úlovky na internetu
  V New Yorku udělali z výtahu falešný Apple Store. Spousta lidí uvěřila a stoupla si do fronty na iPhone X
  Tim Cook dnes slaví narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní cesta Applem?
  Polský prodejce prozradil přesnou cenu chystané bezdrátové nabíjecí podložky AirPower
  LambdUp: největší událost funkcionálního programování tohoto roku v Praze
  HighSky - Obchodujte online