Zavřít reklamu

Rok 2016 je za námi a my si tak budeme v následujících dnech často moci přečíst o tom, jak kdo byl úspěšný, kolik kdo vydělal a tak dále. Se zajímavými informacemi přišel Apple v souvislosti se svým App Store. Během „vánoční sezony“ (jak vánočním svátkům v USA rádi říkají) padlo mnoho rekordů a rok 2016 byl obecně rekordním rokem v mnoha aspektech. Potvrzuje se tak trend, kterého si můžeme všímat již několik kvartálů za sebou, že App Store a ostatní služby, jsou pro Apple čím dál tím více výnosnější.

S čím se tedy Apple pochlubil? Vánoční období zaznamenalo rekord v počtu prodaných aplikací. Rekordní byl také 1. leden, během kterého se skrze App Store zaplatilo neuvěřitelných 240 milionů dolarů. Jedná se tak o nejvýdělečnější den v historii služby. Závěr roku byl obecně velmi úspěšný, například v prosinci dosáhl objem prodejů skrze App Store ohromujících 3 miliard dolarů.

Za celý rok si prý vývojáři přišli na 20 miliard dolarů, což značí meziroční nárůst o 40 procent, což je opravdu velmi slušná hodnota. Mezi největší trhy patří USA, Velká Británie, Japonsko a Čína. Je to právě Čína, která rostla nejvíce. Oproti roku 2015 se zvedl výnos z App Store o téměř 90%. V App Store je v současné době 2,2 milionu aplikací, což je o 20% více než loni. Mezi nejvýdělečnější aplikace se zařadily například Monster Strike, Fantasy Westward, Clash Royale a Pokémon Go. O zhruba 77% povyrostly také tržby za předplatitelské služby (v tomto případě zejména Apple Music), na kterých Apple v loňském roce vydělal 2,7 miliard dolarů.

appstore-infograph1
app-store-50

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.