Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná hra Super Mario Run se včera dočkala svého oficiálního vydání. Kolem této novinky je obrovské pozdvižení již od září, kdy byla na keynote předvedena a lidé se o ní poprvé dozvěděli. Jedná se o první oficiální Nintendo hru na platformě iOS a doprovází jí tedy velký humbuk. Kromě obrovského zájmu jsou kolem také kontroverze, například ta největší, týkající se neustálé nutnosti připojení pro to, aby se hra dala vůbec hrát. Na něco takového si uživatelé horko těžko zvykají na PC hrách, na mobilech, se kterými cestujete v metru (nebo letadle), je to ještě něco úplně jiného. Jak se ale zdá, problémy nejsou natolik zásadní, aby nějak ovlivnily úspěch hry. Ta se stala přes noc senzací. 

Vzhledem k tomu všemu hypu, který hru doprovázel, se dal úspěch očekávat. Hra ovšem zatím boří rekordy. V současné době sedí aplikace na vrcholu obou žebříčků v App Store, tedy jak v sekci Free, tak v Top Grossing (v USA, pro náš App Store jsou pozice jiné, ve Free je Mario na první místě, v Top Grossing je ovšem podstatně níže). Zcela jistě se tedy jedná o nejpopulárnější aplikaci, která se v App Store nachází. Pokud se ovšem podíváme na hodnocení jako takové, to už tak jednoznačné není.

Hra je přinejmenším rozporuplná. Někdo jí vychvaluje, jiní ji zatracují. Podle některých je to velmi dobře utracených 10 dolarů, jelikož hra nabízí obrovský kopec zábavy, pro jiné je to jen další ukázka přehypování produktu a za své peníze dostanete vesměs jednoduchou klikačku.

Hra se dá stáhnout zdarma a v tomto „free“ režimu máte k dispozici první tři úrovně. Pokud chcete hrát dál, musíte zaplatit 10 euro. Mnoho uživatelé hlásí problémy s funkcí rodinného sdílení, v případě zakoupení na jednom zařízení. Při instalaci na další aplikace údajně vyžaduje další platbu. Jak jste na tom vy? Zkoušeli jste Super Mario Run také?

super-mario-run-fb

Zdroj: AppleInsider

Dnes nejčtenější

.