Zavřít reklamu

V posledních dnech to skoro vypadá, jakoby měl každý potřebu se vyjádřit k tomu, jak bude vypadat plánovaný iPhone 8. Na to, že nás od jeho premiéry dělí ještě 9 měsíců, se o něm mluví v posledních týdnech čím dál častěji. Pokud dáme předchozím zprávám zapravdu tak víme, že Apple připravuje tři modely, které se budou lišit jak výbavou, tak provedením. Nyní se ozval další zdroj, který má „zaručené“ informace od spolehlivého vnitřního zdroje…

Oním informátorem je Sonny Dickson, který už má několik úspěšných leaků za sebou. Tentokrát si popovídal s redaktory Forbes a řekl jim pár zajímavých novinek, které se prý zakládají na pravdě. Potvrdit ani vyvrátit mu to nemůže nikdo, takže mu můžeme buď věřit, nebo jej ignorovat. Apple totiž připravuje dvě nové technologie, které se v iPhonech objeví poprvé.

První z nich je technologie rychlého nabíjení, kterou bude v telefonu spravovat speciální integrovaný čip Tristar 3 Hydra. V současné době není zcela jasné, o jakou konkrétní technologii rychlého nabíjení se jedná a zda-li bude kompatibilní s doposud uvedenými standardy. Rychlé nabíjení se má týkat všech nových modelů, takže žádný zákazník nepřijde zkrátka.

To se ovšem nedá říct o druhé nové technologii, která bude exkluzivní pouze pro nový iPhone 8 s OLED displejem. Jedná se o tzv. funkci tap-to-wake, kterou můžete znát buď z Apple Watch (které mají náhodou také OLED panel), nebo z telefonů konkurenčních platforem. Jak již název napovídá, jedná se o funkci, která umožní rozsvícení displeje po poklepání prsty. Vzhledem k tomu, že je tato funkce vázaná na OLED displej je jasné, že u spekulovaných modelů 7s a 7s Plus nebude. Majitelé těchto strojů si tak budou muset vystačit s klasickým raise-to-wake.

iphone-8-real-concept-fb

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.