Zavřít reklamu

Za pár dní začíná nový rok a jak mi dá jistě každý kdo má vlastní firmu nebo je zaměstnanec na plný úvazek za pravdu, začíná po několikadenním Vánočním odpočinku také další rok plný shonu, ve kterém často nemáme čas vůbec na nic, natož pak na něco, co není nevyhnutelně nutné. Ještě předtím, než se opět rozutíkáme z tepla našich domovů do kanceláří, pojďme udělat něco, na co během běžného pracovního dne nemáme čas nebo ani chuť, pojďme si změnit svá hesla. Měnit heslo každý měsíc nemá příliš velký smysl a naopak vede k tomu, že začnete používat čím dál tím kratší a tím pádem také lépe zapamatovatelná hesla nebo si začnete heslo poznamenávat na papír. Jednou za rok je však ideální změnit veškerá svá hesla, které jak jistě víte, často opakujete a používáte na čím dál tím větším množství loginů.

Jak radí odborníci, je samozřejmě vhodné mít na každém účtu jiné heslo. Když by se někdo například dostal k databázi hesel ze sociální sítě Facebook, nemusíte se obávat, že má tím pádem přístup ke všem vašim účtům. Změna hesla není samozřejmě nutností, ovšem sami zvažte, jaké hesla používáte na všech možných i nemožných účtech, obzvláště na těch, které jste začali používat ještě v době, kdy byl internet v plenkách. Zkuste si tedy projít všechny své účtu a nastavte na nich nová hesla.

Heslo volte takové, které kombinují číslice a písmena. Pokud máte problém zapamatovat si podobná hesla a nechcete používat aplikace typu 1Password, pak je nejvhodnější kombinací nějaké slovo, doplněné o číselnou řadu. Takové heslo je bezpečné a přitom snadno zapamatovatelné. Snažte se však použít slovo a čísla, která pro vás nejsou ničím charakteristická. Pokud například hrajete fotbal a dáte si heslo ve kterém zkombinujete své jméno s číslem na dresu, není to zrovna ideální řešení. Naopak si vymyslete sami pro sebe nějakou kombinaci čísel a písmen, která pro vás není ničím charakteristická.

Čtěte také: Jak používat iPhone v mrazivém počasí a na co si dát pozor

Tento článek nemá za snahu nikoho nutit ke změně hesel, pokud jste přesvědčeni, že používáte heslo, které nikdo ve vašem okolí neuhodne, pak jej samozřejmě používejte dál. Zkuste se však zamyslet, zda některá hesla, která používáte není skutečně velmi snadné uhádnout. S útokem na serverovou databázi neuděláte nic a pokud by se útočníkovi podařilo zašifrované soubory s loginy uživatelů rozluštit, je pak zcela jedno jaké heslo používáte. Změna hesla však dokáže chránit vaše data především proti lidem, kteří vás znají a chtějí ovládnout váš, konkrétní účet.

iphone-passcode-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.