Zavřít reklamu

1passwordHeslá, heslá a stále len heslá. Všade ich od vás žiadajú a časom sa ľahko stane, že jedno z množstva zabudnete. 1Password sa postará o to, aby žiadne heslo nebolo zabudnuté! Na LSA ste si už mohli prečítať článok o aplikácií 1Password for Mac, teraz si môžete prečítať aj o verzií pre iPhone! Na úvod je taktiež dobré spomenúť, že 1Password má v App Store dve verzie, jedna sa volá 1Password for iPhone (o tejto je práve tento článok) a druhá sa volá 1Password for iPhone Pro.

Začíname s 1Password pre iPhone
Hneď na úvod vás aplikácia požiada o nastavenie dvoch hesiel, a to Unlock Code a Master Password. Unlock Code vám umožní dostať sa do aplikácie a skladá sa zo 4 číslic. Master Password je heslo, ktoré umožní mať vaše najdôležitejšie dáta v bezpečí chránené ešte jedným heslom. Po nastavení týchto dvoch hesiel, ktoré si samozrejme zapamätajte, už nič nebráni v používaní aplikácie.

Vzhľad aplikácie
Podobnosť medzi verziou pre Mac a iPhone nájdete v rozdelení na kategórie. Tými kategóriami sú:

  • Login
  • Account
  • Note
  • Software
  • Wallet Item
  • Generated Password

Osobne mi aplikácia pripadá trocha strohá. Používateľské rozhranie mohli spraviť trochu ,,farebnejšie”. Tým myslím, že aspoň ikonky, ktoré sú pri položkách v hlavnom menu mohli byť farebné a celkovo sa trošku ešte mohli pohrať s grafikou.

Pridanie nového hesla, účtu, poznámky, …
Pridanie je dosť jednoduché, aplikácia vám presne povie čo kde vpísať. Stačí len vybrať jednu z možností (Login, Account, Note, Software, Wallet Item, Generated Password) a aplikácia vám krok po kroku povie čo teba spraviť. Postupne ako pridávate typy účtov, sa vám aj v dolnej lište objavujú záložky pre rýchlejšiu navigáciu, a samozrejme položky sú zoradené podľa abecedy.

https://youtube.com/watch?v=pxiqt2tITd4

Synchronizácia hesiel
Čo je výborné a za čo veľmi chválim, že heslá si jednoducho zosynchronizujete s verziou pre Mac, a tým pádom nemusíte zas vkladať kvantá hesiel. Zosynchronizovať ich môžete pomocou Dropboxu, alebo dokonca cez Wi-Fi. Všetko je úplne jednoduché. Pre prípadnú pomoc navštívte túto adresu. Na tejto adrese nájdete taktiež nájdete kompletnú príručku.

Internetový prehliadač v aplikácií
Ako už z podnadpisu vyplýva, aplikácia obsahuje aj svoj vlastný internetový prehliadač. Ním však môžete navštíviť len stránky, na ktoré máte v 1Passworde uložené prihlasovacie údaje. 1Password vás samozrejme automaticky prihlási na danú webovú lokalitu. Pokiaľ však nechcete používať tento prehliadač ale Safari, tak nebudete musieť ručne prepisovať heslá, pretože sa dajú jednoducho skopírovať a následne vložiť do iného prehliadača.

Záver
Pokiaľ ste spokojným používateľom 1Password pre Mac, tak nepochybujem že sa stanete spokojným používateľom aj tejto aplikácie pre iPhone. Aplikácia pre Mac je skutočne prepracovaná po grafickej stránke, ale pre iPhone mi až tak prepracovaná nepríde. Za spomenutie stojí ešte jedna moja skúsenosť. Aplikáciu som testoval na iPhone 3G, 4.2.1 a  zo začiatku sa mi často stávalo, že aplikácia padala. Na iných iOS zariadeniach som nemal možnosť testovať, tak neviem posúdiť, či je to starším iPhonom 3G alebo niečím iným. Napriek tomu je to super aplikácia, ktorá pomôže každému kto má veľa hesiel a nevie si ich zapamätať :D Už žiadne zabudnuté heslá!

1Password for iPhone si za cenu 7,99€ môžete stiahnuť v Apple iTunes Store tu pre SR.
1Password for iPhone si za cenu 7,99€ môžete siahnuť v Apple iTunes Store tu pre ČR.

Dnes nejčtenější

.