Zavřít reklamu

Čínská asociace spotřebitelů žádá po Applu, aby vyšetřil náhodné vypínání iPhonu 6 a 6s. Podle ChinaReuters se některým majitelům iPhonů 6 a 6s jejich přístroje náhodně vypínají. Čínská asociace spotřebitelů požádala Apple, aby vyšetřil stížnosti, týkající se problémových telefonů. Ty se vypínají i navzdory tomu, že jsou plně nabité.

Cupertinská společnost na čínskou žádost zatím ještě neodpověděla. Několik majitelů iPhonů 6 a 6s si stěžovalo, že se jim telefony zničehonic vypnuly. Stalo se tak automaticky a navzdory tomu, že kapacita jejich baterie se pohybovala nad 50%. Přístroj se zasaženým majitelům nepodařilo zapnout a nepomohlo ani připojení k napájení.

Vzhledem k tomu, že iPhone 6 i iPhone 6s vlastní v Číně značný počet uživatelů, je počet lidí, kteří nahlásili tento problém, poměrně vysoký. Čínské sdružení na ochranu spotřebitelů již vzneslo dotaz na společnost Apple,“ píše asociace v prohlášení, uvedeném na její oficiální webové stránce.

Apple v současné době čelí mimo jiné i hromadné žalobě ve věci takzvané „Touch Disease“, poruchy, která zasáhla iPhony 6 a 6 Plus. Majitelé těchto modelů si stěžovali na to, že se na displejích jejich telefonů začal objevovat šedý pruh a displej ztrácel citlivost na dotek. Problém, se kterým se potýkají zákazníci v Číně, je sice odlišný, ale stejně jako Touch Disease zasahuje iPhone 6. Apple se v Číně potýká s vícero problémy. V červnu byl letos v Pekingu nařízen zákaz prodeje iPhonu 6 a 6 Plus kvůli údajnému kopírování designu, čínská vláda zase  vypnula v zemi služby Applu, nabízející online knihy a filmy kvůli porušení místních pravidel pro mediální vysílání.

applechina_fb

Dnes nejčtenější

.