Zavřít reklamu

Pokud se vám váš iPhone rozbije, vezmete ho do servisu a tam vám ho vymění za „nový“, s největší pravděpodobností se bude jednat právě o refurbished model. To znamená, že není zcela nový, ale někdo jej už před vámi používal. Takové modely se většinou také rozbily a byly poslány do Applu k opravě. Ten je pak uvedl do původního stavu a poskytuje je zákazníkům jako náhradu za jejich rozbitý model.

Repasované modely fungují stejně skvěle, jako ty přímo z továrny. Jediný rozdíl mezi nimi je tak ten, že tyto telefony už někdo před vámi používal. Apple umožňuje uživatelům zjistit, zda refurbished (repasovaný) model nemají přímo v nastavení zařízení.

Jak zjistit, zda náhodou nemáte repasovaný iPhone

  1. Na daném zařízení otevřete Nastavení a běžte do Obecné.
  2. Otevřete Informace.
  3. Najděte položku „Model„, která by se měla skládat z písmen a čísel.

Díky prvnímu písmenu pak lze poznat, které zařízení máte. Pokud vaše modelové číslo začíná písmenem M, jedná se o dříve nepoužívaný model, který je přímo z továrny. Pokud je na prvním místě písmeno N, jedná se o repasovaný model, který Apple uvedl do původního stavu. V informacích o mém zařízení se nachází u položky Model označení NGAH2ZD/A, což znamená, že jsem po reklamaci řešenou výměnou zařízení dostal repasovaný model.

Je možné, že i úplně nový model bude označen písmenem N. Jsou případy, kdy majitelé iPhonu 7 dostaly v prvních dnech prodeje telefon, který Apple označil jako repasovaný. To je způsobeno tím, že byl iPhone vyroben s nějakou vadnou součástkou, kterou Apple vyměnil. Nejedná se tedy jen o zařízení, které by měli nějakého majitele ještě před vámi, ale i o zařízení, které se vyrobili s vadou, kterou Apple ihned opravil.

ios-refurbished-model-fb

Dnes nejčtenější

.