Zavřít reklamu

V návaznosti na včerejší otevření nového vlajkového obchodu v Londýně se přišlo na jistou zajímavost. Apple ve svých nových prodejnách upravuje výstavní expozice, jelikož chce zákazníkům umožnit co možná nejpřirozenější pocit při zkoušení vystavovaných zařízení. Udělal proto, v našich podmínkách, kontroverzní věc a odstranil bezpečnostní kabely od iPhonů. Všechny vystavené telefony jsou tak volně přístupné pouze v docku a uživatelé si s nimi mohou dělat co chtějí. Nebyl by to ovšem Apple, kdyby nebylo vše zabezpečené nějakým jiným způsobem.

Apple takto upravuje expozice v oficiálních obchodech již několik měsíců. Namísto původního řešení, kdy telefony byly ve speciálních stojáncích, a na zadní straně byl přidělán magnetický úchyt s nerezovým drátem, který bránil proti případné krádeži tím, že se při odpojení rozezněl. Nyní je vše jinak, a celé to působí podstatně elegantněji.

tethered-iphone-7
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V nových obchodech (a v těch, které již mají tuto drobnou „rekonstrukci prodejny“ za sebou) už žádné přímé bezpečnostní prvky nejsou. iPhone je nasazený v docku a poslušně čeká, až si ho někdo vyzkouší. Telefon je možné vzít do ruky, pořádně si ho osahat nebo ho třeba zkusit strčit do kapsy. Vše je tedy tak, jak Apple zamýšlel.

Ovšem i na bezpečnost se myslelo. Pokud bude mít někdo choutky jít se do nových Apple Store vybavit novým telefonem zdarma, má smůlu. Zaměstnanci každý den kontrolují všechna zařízení, a pokud by náhodou nějaké chybělo, jde buď najít skrze Find My Phone, nebo jde nastavit do ztraceného režimu, čímž se telefon stane nepoužitelným. Na druhou stranu je pravda, že stále někdo může iPhone odcizit a prodat jej na náhradní díly, díky čemuž si také slušně vydělá.

Hlavním důvodem, proč se Apple vydal tímto směrem je, že chtějí, aby si mohl zákazník vyzkoušet opravdu vše. Jak se telefon drží, jak působí ve dlani, jak se vejde do kapsy, jak na něj pasují různé kryty a tak dále. V případě předchozího řešení s neustále připojeným magnetickým kabelem bylo vše poměrně nemotorné, člověk nemohl telefon pořádně chytnout do ruky a nějak s ním manipulovat. Tímto novým způsobem je vše daleko snazší, elegantnější a efektivnější. Navíc se společnost o kradené telefony bát nemusí. Takže rozhodně krok správným směrem a jednička s hvězdičkou za „user’s experience“.

iphone-security-tethers-removed
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější