Zavřít reklamu

S novinkami, týkajícími se hudebních streamovacích služeb, se tento týden doslova roztrhl pytel. Kromě toho, že Amazon spustil zbrusu novou Amazon Music, oznámila o něco starší Pandora několik klíčových změn.

Pandora se mění mimojiné i vizuálně – získala nové logo, tvořené velkým písmenem „P“. To má odrážet proměnu, kterou platforma v současné době prochází, a která by z ní měla udělat schopnějšího soupeře ostatních streamovacích služeb na trhu, ke kterým čerstvě přibyla Amazon Music.

Služba pokračuje ve své bezplatné variantě, jejíž podmínkou užívání je občasné pouštění reklam. Pandora Plus, která je bez reklam, stojí své posluchače 4,99 dolarů měsíčně a obsahuje řadu dalších funkcí, jako je například možnost přeskočit více skladeb, více opakovaných přehrávání nebo offline poslech. Dalším krokem bude on-demand streaming, který bude spuštěn příští rok.

V čem je tedy změna? Ti, kdo se nyní upíší službě Pandora One, získají automatický upgrade na Pandora Plus. Prvně jmenovaná služba pouze eliminovala reklamy a počet jejích uživatelů vzrostl na 4 miliony.  Celkový počet uživatelů Pandory je kolem 78 milionů a kvůli novým rivalům se jeho růst stále zpomaluje.

Pro srovnání: Spotify minulý měsíc ohlásil dosažení 40 milionů předplatitelů, což znamená desetimilionový nárůst od března. Relativní nováček Apple Music se může chlubit 17 miliony předplatitelů, což od dubna činí nárůst o 4 miliony. V ještě vyšší skóre logicky doufá i Amazon Music Unlimited, která odstartovala dnes. Ta staví zejména na ceně, která činí pouze necelých osm dolarů měsíčně.

pandora_logo
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: TechCrunch.com

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější