Zavřít reklamu

Poslední týdny se na všech technologických webech řeší dvě hlavní témata – nový iPhone 7 a vybuchující Samsung Galaxy Note 7. Celá kauza se Samsungem pronikla na veřejnost už po samotném vydání modelu Galaxy Note 7. Podle dostupných zpráv chtěl Samsung předběhnout Apple a chtěl vydat novou vlajkovou loď jako první, což se mu povedlo, ale s velkým háčkem – Note 7 od Samsungu totiž vybuchuje. Celá kauza tak nahrává do karet hlavně samotnému Applu, kterému se prodejnost iPhonu zvyšuje. Podle nejnovějšího průzkumu si 26% lidí, kteří reklamují Galaxy Note 7, koupí iPhone.

Podle samotného Samsugnu si však chce 90% stávajících majitelů Galaxy Note 7 ponechat a nechtějí jiný mobilní telefon, přitom vadný kus už ve Spojených státech prý vrátilo přes 60% uživatelů. Korejský výrobce začal mobilní telefony vyměňovat, ale uživatelé z celého světa hlásí další problémy s telefony, které už za sebou mají oficiální výměnu. Samsung rozhodně výrobu své vlajkové lodi zbytečně uspěchal.

Jenže podle průzkumu od SurveyMonkey, která se zeptala 507 Američanů, je prý situace jiná. Pouze 18% respondentů řeklo, že by si znovu vzali nový Note 7 a jen 21% uvedlo, že by pořídili nějaký jiný telefon od Samsungu. Důvěra v jihokorejskou společnost totiž u zákazníků výrazně klesla, protože 35% dotázaných uvedlo, že by si okamžitě našli náhradu u jiného výrobce a 26% nakonec potvrdilo, že by přešli na konkurenční iPhone od Applu.

Apple se totiž naprosto dokonale, avšak v podstatě nechtěně, trefil, protože chvilku poté, co se objevily zmíněné problémy s bateriemi, představil iPhone 7 a hlavně iPhone 7 Plus, který je naprosto dokonalou náhradou pro bývalé majitele nebezpečného Note 7. Jedná se totiž také o jeden z nejvýkonnějších phabletů na trhu, který letos nabízí duální fotoaparát navíc oproti svému menšímu bratříčkovi.

iphone-7-plus-vs-samsung-galaxy-note-7-b
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: Cultofmac.com

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější