Zavřít reklamu

Řadu let už prosíme Apple, aby naučil Siri češtinu a ne se nám naše přání vyplnit. Existuje několik úniků a náznaků, že kalifornská společnost Siri v češtině (i ve slovenštině) skutečně připravuje, tedy za předpokladu, že šlo o pravdivé úniky, ale ani za těch několik let jí do systému iOS nepřidal. Celou dobu jsme se ale snažili uklidňovat tvrzením, že čeština je zkrátka pro virtuální asistenty těžká a že když jí vlastně neumí ani konkurent od Googlu (Google Now) a Microsotu (Cortana), tak jí jen tak nemůže umět ani Siri. Jenže před pár dny nám všem Google ukázal, že to není pravda. Jejich Google Now se totiž naučil česky.

Uživatelé konkurenčního Androidu nám tak od teď mohou kdykoli vpálit do obličeje, že jejich systém je o kus dál. Google Now už sice nějakou dobu ragoval na české příkazy, ale nyní se naučil i česky odpovídat. Virtuální asistent vám tak například poví, s kým se utká váš oblíbený fotbalový tým a v kolik hodin přesně zápas začne, ale samozřejmě i spoustu dalšího a užitečnějšího.

Pěknou ukázku, jak Google Now v češtině funguje, připravili kolegové z MobilManiaCZ. Na jejich videu můžete vidět, jak asistent bezproblémově reaguje na české příkazy a v češtině i celkem plynule a srozumitelně odpovídá. Na jejich video se můžete podívat níže a nám, věrným Apple fanouškům, nezbývá než doufat, že Apple brzy do svých systémů přidá češtinu i pro Siri a dožene tak konkurenci.

google-now-cestina-fb

Dnes nejčtenější

.