Zavřít reklamu

Po včerejších problémech se stahováním nové verze iOS 10 a občasném zamrznutí zařízení se už zdá, že je téměř vše v pořádku. Apple během pár hodin problémy vyřešil a aktualizování by již mělo být v pořádku. Objevily se ale další zprávy, že některé uživatele trápí v nové verzi problémy s Wi-Fi připojením. Konkrétně mají uživatelé problémy s nemožností připojení k Wi-Fi síti, zobrazováním hlášky o zadání nesprávného hesla, zašedlé nastavení, se kterým nelze nijak interagovat, vypadávání spojení nebo extrémně nízké rychlosti.

Proto jsme pro vás sepsali několik tipů, které by měly s těmito problémy pomoci.

Restart zařízení

Nejjednodušším a nejužívanějším nástrojem k řešení všech technologických problémů je restartování daného zařízení. Svůj iPhone nebo iPad restartujete jednoduchým stisknutím a současným držením tlačítka Power a Home Buttonu. Tlačítka držte po dobu přibližně 10 sekund, kdy obrazovka zčerná a tlačítka pusťte, až se zobrazí Apple logo.

Využití funkce „Ignorovat tuto síť“ a následné znovupřipojení

Pokud se stále nejste schopni připojit k síti, systém vás i přes zadání správného hesla upozorňuje, že je špatně nebo máte jiné problémy s vaší Wi-Fi, můžete v nastavení připojení zkusit ignorovat síť a poté se k ní znovu připojit.

K provedení tohoto řešení jděte do Nastavení > Wi-Fi. Tam u problémové sítě klikněte na modré „i“ v kroužku a zvolte Ignorovat tuto síť. Poté se vraťte zpět, najděte požadovanou Wi-Fi, zadejte heslo a připojte se k ní.

Obnovení nastavení sítě

Jestli problémy stále přetrvávají, následující řešení by mělo hned po celkovém obnovení zařízení určitě pomoci. Obnovení nastavení sítě totiž vyprázdní mezipaměť a obnoví DHCP nastavení. K obnovení tohoto nastavení jděte do Nastavení > Obecné > Obnovit > Obnovit nastavení sítě. Po kliknutí vás systém ještě požádá o zadání hesla, po kterém se nastavení už obnoví.

Obnovení iPhonu/iPadu a jeho nastavení jako nové zařízení

Nejméně oblíbeným řešením při odstraňování problémů s iOS je kompletní obnovení a nastavení zařízení jako nové. Díky tomu bude zařízení úplně čisté a zbaví se všech problémových přizpůsobení, díky kterým mohou nastávat takovéto nechtěné komplikace. K obnovení budete potřebovat nejnovější verzi iTunes a proces smaže veškerá vaše data, takže se doporučuje provedení zálohy.

Prvním krokem je v nastavení iCloudu vypnout funkci Find my iPhone. To provedete v Nastavení > iCloud > Najít iPhone, kde vypnete stejnojmenný přepínač. Dále své zařízení připojíte k počítaci a v iTunes vyberete dané zařízení. V přehledu zařízení kliknete na Obnovit iPhone/iPad. iTunes následně ověří, zda opravdu chcete obnovit vaše zařízení do továrních nastavení.

Po dokončení procesu se zařízení restartuje a zobrazí se známá uvítací obrazovka. Z té už budete pokračovat dále stejně, jako když jste své zařízení poprvé aktivovali.

iphone-7-home-button-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: iphonehacks

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější