Zavřít reklamu

V nejnovější aktualizaci sociální sítě sloužící ke sdílení fotografií je novinkou možnost spravování komentářů pomocí filtrování vybraných slov. Instagram update vypustil před pár dny a v seznamu změn se o novince nijak nezmínil. Ve verzi 9.3 mimo možnost spravování komentářů přinesl Instagram i novinky do svých Stories, kde si nyní můžete posunem do strany vybrat více odstínů barev.

Instagram uvedl, že novinku do aplikace implementoval, jelikož komentáře mohou být někdy obzvlášť nevhodné. Společnost se snaží prosadit kulturu, kde může každý být sám sebou bez strachu z kritiky nebo obtěžování. Novinka tak přináší možnost filtrování komentářů podle vámi zvolených slov. Pokud bude komentář obsahovat některé ze zakázaných slov, nezobrazí se.

K aktivování nové funkce a přidání nevhodných slov jděte v aplikaci do jejích Nastavení a mezi nimi najděte nabídku Komentáře. Zde pak už jen aktivujte funkci posuvníkem označeným jako „Skrýt nevhodné komentáře“. Funkce má v základu již nastavena nejvíce nahlašovaná slova, ale momentálně jsou pouze v angličtině. Pod posuvníkem se nachází prostor pro zadání vlastních slov. Podporována by měla být i čeština a slovenština, jelikož Instagram uvedl, že tato funkce není dostupná pouze pro jazyky bez mezer, mezi které patří například čínština a japonština.

Funkce filtrování podporuje samotná slova, fráze, čísla nebo emotikony. Všechny položky se oddělují čárkou. Dobrou správou je, že funkce vyfiltruje i komentáře u starších příspěvků, kdy ještě nebyla dostupná. Pokud funkci vypnete, vyfiltrované nežádoucí komentáře budou zpětně zveřejněny. Pokud se o novince chcete dozvědět o trochu více, můžete navštívit oficiální Centrum nápovědy.

Woman holding iPhone 6 Space Gray with service Instagram

Zdroj: idownloadblog

Související články

Dnes nejčtenější

.