• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS High Sierra
  iStores.sk

  Apple pracuje na pokročilém EKG zařízení

  HealthKitV poslední době mají na americkém patentovém úřadě zcela jistě dost živo. Minimálně tedy, co se týče požadavků od Applu. Jeden patent střídá druhý, a je jedno zda-li se jedná o iPhony, MacBooky nebo dokonce i Apple Car. Nejnovější patent, který byl Applu přiznán včera odpoledne, je tentokrát pro Apple Watch. Nejedná se vysloveně o chytré hodinky jako takové, ale o speciální zařízení na měření EKG, které půjde použít na několika částech těla a které bude využívat několika senzorických elektrod. Zda-li se bude jednat o samostatný produkt, nebo to bude jen součástí Apple Watch není jasné.

  V patentu se hovoří o nástroji, který funguje jako multifunkční a přenosné EKG zařízení. První, co člověka napadne, je, že se jedná o funkci, která najde cestu do Apple Watch a že se jedná pravděpodobně o něco, co vzniklo ještě předtím, než Apple se svými chytrými hodinkami přišel. Opak je pravdou, jelikož žádost o uznání patentu pochází z druhého čtvrtletí letošního roku. Jedná se tedy o velice čerstvou záležitost.

  heart-wearable-patent

  Celý patent je poměrně dost technický a zabíhá do velmi specifických detailů o tom, jak měření EKG probíhá a jak dokázat, aby bylo celé měření co nejpřesnější a co možná nejméně náchylné na odchylky. Mnoho lidí spekuluje o tom, že by se Apple mohl chystat k výrobě pokročilých zdravotních zařízení. Takovýto senzor by byl jen jedním z mnoha.

  Tim Cook v poslední době hodně hovoří na téma, jak lidské zdraví a léčení hraje velice důležitou roli v dlouhodobém strategickém horizontu společnosti. Tak jako tak je vidět, jak se Apple snaží přijít s něčím novým, nebo nějak přispět, do této oblasti. Na svůj HealthKit jsou velice pyšní a to to má být údajně jen začátek.


  heart-wearable-patent-2-e1470913277237-800x952

  Zdroj: Macrumors

  Leitz

  Diskuze

   Ok.. Mohl by mi autor(překladatel) ukázat jak měřit EEG signály jinde než na hlavě??? Mě by to moooc zajímalo. ECG=EKG(elektroKARDIOgraf)… 😀 Toto mě pobavilo 😀

   To Rakosnik

   EEG = ElektroENCEFALOgraf… Než komentuješ, tak zkus nejdříve google, když neznáš základní diagnostické metody.

   To Rakosnik

   Jde tu o to, že patent na obrázku je o ECG=EKG, tedy elektroC/Kardiografu. Autor/Překladatel ale v textu uvádí EEG, které se logicky měří na hlavě..

   to Rakosník.

   Nevím čím zmatenej. V článku je uvedeno následující: “Speciální zařízení na měření EEG, které půjde použít na několika částech těla a které bude využívat několika senzorických elektrod” … A já se autora/překladatele ptám, jak chce měřit slabé el. signály z mozku jinde než na hlavě. EKG signál ze srdce je samozřejmě silnější a proto jej lze měřit i na končetinách.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online