Apple pracuje na pokročilém EKG zařízení

HealthKitV poslední době mají na americkém patentovém úřadě zcela jistě dost živo. Minimálně tedy, co se týče požadavků od Applu. Jeden patent střídá druhý, a je jedno zda-li se jedná o iPhony, MacBooky nebo dokonce i Apple Car. Nejnovější patent, který byl Applu přiznán včera odpoledne, je tentokrát pro Apple Watch. Nejedná se vysloveně o chytré hodinky jako takové, ale o speciální zařízení na měření EKG, které půjde použít na několika částech těla a které bude využívat několika senzorických elektrod. Zda-li se bude jednat o samostatný produkt, nebo to bude jen součástí Apple Watch není jasné.

V patentu se hovoří o nástroji, který funguje jako multifunkční a přenosné EKG zařízení. První, co člověka napadne, je, že se jedná o funkci, která najde cestu do Apple Watch a že se jedná pravděpodobně o něco, co vzniklo ještě předtím, než Apple se svými chytrými hodinkami přišel. Opak je pravdou, jelikož žádost o uznání patentu pochází z druhého čtvrtletí letošního roku. Jedná se tedy o velice čerstvou záležitost.

heart-wearable-patent

Celý patent je poměrně dost technický a zabíhá do velmi specifických detailů o tom, jak měření EKG probíhá a jak dokázat, aby bylo celé měření co nejpřesnější a co možná nejméně náchylné na odchylky. Mnoho lidí spekuluje o tom, že by se Apple mohl chystat k výrobě pokročilých zdravotních zařízení. Takovýto senzor by byl jen jedním z mnoha.

Tim Cook v poslední době hodně hovoří na téma, jak lidské zdraví a léčení hraje velice důležitou roli v dlouhodobém strategickém horizontu společnosti. Tak jako tak je vidět, jak se Apple snaží přijít s něčím novým, nebo nějak přispět, do této oblasti. Na svůj HealthKit jsou velice pyšní a to to má být údajně jen začátek.


heart-wearable-patent-2-e1470913277237-800x952

Zdroj: Macrumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (7)

Diskuze

  Ok.. Mohl by mi autor(překladatel) ukázat jak měřit EEG signály jinde než na hlavě??? Mě by to moooc zajímalo. ECG=EKG(elektroKARDIOgraf)… 😀 Toto mě pobavilo 😀

  Reagovat

  To Rakosnik

  Jde tu o to, že patent na obrázku je o ECG=EKG, tedy elektroC/Kardiografu. Autor/Překladatel ale v textu uvádí EEG, které se logicky měří na hlavě..

  Reagovat

  to Rakosník.

  Nevím čím zmatenej. V článku je uvedeno následující: „Speciální zařízení na měření EEG, které půjde použít na několika částech těla a které bude využívat několika senzorických elektrod“ … A já se autora/překladatele ptám, jak chce měřit slabé el. signály z mozku jinde než na hlavě. EKG signál ze srdce je samozřejmě silnější a proto jej lze měřit i na končetinách.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz