Zavřít reklamu

Google iconKapacita v iPhonech už poměrně dlouhou dobu stagnuje. Její maximální možná úroveň roste a uživatelé toužící po obrovské paměti mají samozřejmě možnost tohoto příplatku využít, ale minimální paměť je už dlouhou dobu velice nízká. 8GB interní paměti bylo naposledy u iPhonu 5c, od té doby je minimální paměť telefonu 16GB, což se nemusí zdát jako malá hodnota ale v praxi je to naprosto nedostatečné. A právě tento fakt se stal terčem vtípku od Googlu, který láká na svou novou cloudovou službu Google Photos, která odlehčí paměti vašeho mobilního telefonu. 

Letošní iPhone má být prvním, který přijde se základní kapacitou 32GB a po dlouhých 4 letech tak opustí metu 16GB pro základní model. Jedná se tak o další tahák pro případné zájemce, kteří přemýšlí nad výměnou telefonu. 16GB je v dnešní době velice málo. Fotografie jsou čím dál větší, stejně tak i videa a aplikace také spíše rostou. Základní úroveň paměti tak stačí jen opravdu nenáročným uživatelům a přechod na dvojnásobné minimum je tak velice vítanou změnou.

A právě na nízkou kapacitu současných iPhonů zaměřuje Google svou novou aplikace Photos, která uživatelům, respektive jejich mobilním telefonům, odlehčí od nějaké té datové zátěže. Samozřejmě se jedná o cloudové úložiště, na které si mohou uživatelé zálohovat své multimediální soubory, aby je nemuseli mít fyzicky dostupné v paměti telefonu. Čímž se jim podstatná část paměti uvolní. Je třeba říci, že Apple umí naprosto totéž, se svou službou Apple Photos, která funguje v rámci iCloudu. Pro Google ovšem hraje to, že na rozdíl od Applu nabízí neomezené úložiště. Reklamní spot si můžete prohlédnout níže.

https://youtu.be/aEK37MBTUPk

Zdroj: iPhonehacks

Související články

Dnes nejčtenější

.